08.10.2022, Cumartesi
13 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden Engelliler Haftası’na özel etkinlik

Büyükşehirden Engelliler Haftası’na özel etkinlik

Haber Merkezi - 12 Mayıs 2022 Perşembe - 13:52 Büyükşehirden Engelliler Haftası’na özel etkinlik

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla özel bir program düzenledi.

A- A+

Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törene, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, engellilere yönelik eğitim veren okullar ve sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan gruba öğrenciler işaret dili ile eşlik etti. Daha sonra program yoğun yağış nedeniyle Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda devam etti. Kent Konseyi Engelliler Meclisi adına bir konuşma yapan Yürütme Kurulu Üyesi Alper Patır, pandemi süreci ile evden çıkmadan yaşamı sürdürmenin ne kadar zor olduğunun görüldüğünü, engellilerin duygularına ortak olunduğunu dile getirdi.

“EŞİT VE ERİŞİLEBİLİR DÜNYA İSTİYORUZ”

Haberin DevamıReklam

Patır, “Engelliler sadece Engelsiz Yaşam Merkezlerinde değil, şehrin her yerinde rahat bir şekilde yaşayabilmelidir. Haydi, gelin el ele verelim, Denizlimizi engelsiz şehirler sıralamasında birinci yapalım. Bu konuda duyarlılıklarına pek çok kez şahit olduğumuz belediye başkanlarımızla birlikte başarabileceğimize inanıyoruz. Bizler sadece eşit ve erişilebilir dünya istiyoruz” diye konuştu. Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, tüm katılımcılara ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti.

“İMKANLARIMIZI SİZLER İÇİN SEFERBER EDİYORUZ”

Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, engelli bireylerin yanlarında olmaya gayret ettiklerini söyledi. Değirmenci, “Sizleri seviyoruz, Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin hayatını kolaylaştırma adına güzel şeyler yapmaya çalıştık. Şehrimizdeki kaldırımları Avrupa standartlarına uygun hale getirdik, toplu taşıma araçlarımızın hepsini engelli dostu haline getirdik. Erişilebilirlik haritasını yapan ilk Büyükşehir Belediyesiyiz. Kent Konseyi Engelliler Meclisimizi de bu konuda tebrik etmek istiyorum. Elimizden gelen tüm imkanlarımızı sizler için seferber ediyoruz.

MUHTEŞEM PERFORMANS

Konuşmaların ardından engellilere yönelik eğitim veren okullar ve sivil toplum kuruluşları mehteran, şarkı, dans ve halk oyunları gösterileri sundu. Vatandaşların beğeniyle izlediği programda öğrenciler muhteşem performansları ile ayakta alkışlandı.

Kentte engellilere yönelik eğitim veren eğitim kurumlarının yöneticilerine de günün anısına plaket verildi.