05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden Cumhuriyet Bayramı yüzme şenliği

Büyükşehirden Cumhuriyet Bayramı yüzme şenliği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Ekim 2022 Salı - 09:55Güncelleme: 25 Ekim 2022 Salı - 09:55
Büyükşehirden Cumhuriyet Bayramı yüzme şenliği

Denizli Büyükşehir Belediyesince, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında yüzme yarışları düzenlendi.

Kayıhan Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı Yüzme Şenlikleri’ne Denizli’de faaliyet gösteren Denizli Büyükşehir Belediyespor, Denizli Yüzme İhtisas Spor Kulübü, Pamukkale Üniversitesi Mensupları Spor Kulübü, Pamukkale Su Sporları Kulübü ve Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü’nden 8-9-10 yaş grubu 180 minik sporcu katıldı.

Yarışları Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, sporcular, aileleri ve çok sayıda vatandaş izledi. Saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda sporcuların geçit töreni renkli görüntülere sahne oldu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, bu özel turnuvaya desteklerinden dolayı Başkan Zolan’a teşekkür etti.

“CUMHURİYETİMİZ İLELEBET PAYİDAR OLSUN”

Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yüzme şenliği gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Zolan, organizasyona katılan tüm sporcuları tebrik etti. Zolan, “İstiyoruz ki Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü etkinlik ve kutlamaları bu sene daha güzel, coşkulu ve anlamlı geçsin. Büyükşehir Belediyesi olarak bu sene birçok spor alanında etkinlikler düzenliyoruz. Cumhuriyetimizin daha iyi anlaşılması, gençliğimizin bunu daha iyi idrak etmesi için gayret ediyoruz” dedi. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle anan Zolan, “Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Cumhuriyetimiz ilelebet payidar olsun” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

ANNE-BABALARA TEŞEKKÜR

Çocuklar ve gençlerin eğitimi için Büyükşehir olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini kaydeden Zolan, “Çok değerli anne-babalarımız sizler bize güvendiniz, çocuklarınızı bize emanet ettiniz. Biz de çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmek için tüm hocalarımızla birlikte mesai harcıyor, gayret ediyoruz. Çocuklarımızın her biri pırıl pırıl, zeki ve gayretli. İnşallah gelecekte yolları açık olacak. Çocuklarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Zolan ve beraberindekiler yarışlara katılan tüm sporculara anı madalyası verdi.