23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği

Büyükşehirden çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Nisan 2022 Cuma - 09:54Güncelleme: 8 Nisan 2022 Cuma - 10:45
Büyükşehirden çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği

Denizli Büyükşehir Belediyesince, çölyak hstalarına glütensiz gıda desteğinde bulunuldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin her yıl çölyak hastalarına yönelik gerçekleştirdiği glütensiz gıda destek programı devam ediyor. Bu kapsamda Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca hazırlanan glütensiz gıda paketleri, İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde çölyak hastası vatandaşlara teslim edildi.

Konuyla ilgili konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut, Büyükşehir Belediyesinin her yıl ramazan ayında çölyak hastalarına yönelik verdiği gıda desteğinin bu yıl da sürdüğünü, ihtiyaçlarının karşılanması ve bu hastalığa yönelik farkındalığın arttırılması konusunda katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ettiğini söyledi.

“VATANDAŞLARIMIZIN YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Haberin DevamıReklam

Kent sakinlerinin sorunlarına çare olmak için her alanda gece gündüz çalışmaya devam ettikleri belirten Zolan ise şunları kaydetti: “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Çölyak hastası vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için bu yıl da glütensiz gıda destek programımıza devam ettik. Çünkü glütensiz gıda temini normal gıdalara göre daha zor. Bizler sosyal belediyecilik anlayışı ile insanlarımızın mutluluğu için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ediyoruz. Özellikle ramazan ayında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına çölyak hastalarımıza özel gıda desteğinde bulunduk. Afiyet olsun.”

ÇÖLYAK HASTALIĞI

Çölyak, bağışıklık sistemine bağlı sindirim sistemini ilgilendiren bir hastalık olup, hasta kişilerde buğday, arpa, yulaf, çavdar gibi tahılların içerisinde bulunan glüten isimli bir proteinin ince bağırsakta parçalanamamasından meydana gelen bir emilim bozukluğu hastalığıdır. Tedavisi ömür boyu glütensiz gıda diyettir.