Büyükşehir’den bir ilçe otogarı da Honaz’a – D20Haber
29.11.2023, Çarşamba
9 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den bir ilçe otogarı da Honaz’a

Büyükşehir’den bir ilçe otogarı da Honaz’a

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Temmuz 2017 Salı - 14:13Güncelleme: 25 Temmuz 2017 Salı - 14:13
Büyükşehir’den bir ilçe otogarı da Honaz’a

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Sarayköy’den sonra Honaz ilçesini de otogara kavuşturacak projenin startını verdi. Terminal binasının yapımına başlanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Honazlılara verdikleri sözü yerine getirdiklerini söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaçlara göre ilçelerde de yatırımlar gerçekleştiriyor. Bunlardan birisi de terminal binaları. Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Sarayköy’ün ardından Honaz’da da benzer bir projeye imza atarak, ilçeye kazandıracağı modern otobüs terminalinin yapımını başlattı.

Hafriyat işlemleri ve gro beton dökümü tamamlanan proje bodrum ve zemin kat olmak üzere iki kattan oluşacak. İnşaat alanı 2 bin 100 metrekare olarak planlanan terminal, tamamlandığında zemin katta 10 adet iş yeri ve kafeterya ile diğer tesisler bulunacak. Bodrum katta ise sığınak, yemekhane, personel odaları, mutfak, kafeterya, 6 adet iş yeri, depo, otobüs park alanı ve mescit yer alacak.

Büyükşehir’den bir ilçe otogarı da Honaz’a

Haberin DevamıReklam
“HONAZ DAHA GÜZEL OLACAK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin tüm ilçelerinde olduğu gibi Honaz’da da yatırımların devam ettiğini belirterek, “Honaz’da vatandaşlarımıza modern bir otogar sözü vermiştik. Şimdi o sözümüzü yerine getirmenin mutluğunu yaşıyoruz” dedi.

Daha önce Sarayköy ilçesine modern bir otogar kazandırdıklarını anımsatan Zolan, “Honaz ilçemize de kısa sürede yeni ve modern bir terminal kazandıracağız. İhtiyaç olan tüm ilçelerimizde yatırımlarımız sürecek. Biz vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu olmasını istiyoruz. Bunun için yola çıktık ve bunun için gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah Honaz daha güzel olacak. Yeter ki birlik beraberliğimiz daim olsun” diye konuştu.