17.01.2021, Pazar
2 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir’den bez ve branda afiş yasağı

Haber Merkezi - 31 Aralık 2020 Perşembe - 11:27 Büyükşehir’den bez ve branda afiş yasağı

Denizli Büyükşehir Belediyesi yetki sahası içerisinde görüntü ve çevre kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle bez afiş ve branda gibi ilan ve reklam uygulamalarının asımına 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle izin verilmeyeceği açıklandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesince, bez afiş ve branda gibi ilan ve reklam uygulamalarının asılmasına yönelik vatandaşların talep ve şikayetlerini dikkate alarak yeni bir düzenlemeye gidildi. Özellikle ana arter ve caddelerde yol güvenliği ile görüntü ve çevre kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle Denizli Büyükşehir Belediyesi İlan, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliğine istinaden, Büyükşehir Belediyesi yetki alanları içerisindeki ana arter, bulvar, cadde, meydan, park ve üst geçit gibi açık alanlarda bez afiş ve branda gibi ilan ve reklam uygulamalarının asılmasına 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren izin verilmeyeceği duyuruldu.

“GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE İZİN VERİLMEYECEK”

Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda yetki sahası içerisinde yer alan açık alanlarda ilan ve reklâm araçlarının yol açtığı görsel kirlilik ve güvenlik sorunlarını ortadan kaldırarak kentin görselliği ve estetiğine katkı sağlayacak. Uygulanacak karar kapsamında siyasi partilerin kongre ilanları, miting duyuruları ile siyasi parti liderleri ve devlet büyüklerinin kente ziyaretlerinin duyurulmasını muaf tuttu.