Büyükşehirden Beyağaç-Acıpayam bağlantısını sağlayan yola sıcak asfalt – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden Beyağaç-Acıpayam bağlantısını sağlayan yola sıcak...

Büyükşehirden Beyağaç-Acıpayam bağlantısını sağlayan yola sıcak asfalt

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 12 Ekim 2023 Perşembe - 10:30Güncelleme: 12 Ekim 2023 Perşembe - 12:32
Büyükşehirden Beyağaç-Acıpayam bağlantısını sağlayan yola sıcak asfalt

Tavas ilçesinin Çağırgan Mahallesi’ne giden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Beyağaç-Acıpayam bağlantısını sağlayan yoldaki sıcak asfalt döküm çalışmalarını inceledi.

Üstyapı çalışmaları ile daha kaliteli ve güvenli yollar hizmete almayı hedefleyen Denizli Büyükşehir Belediyesince, Tavas ilçesinin Çağırgan Mahallesi’ne 7 bin 600 metre kanalizasyon hattı ile 16 bin 500 metre de içme suyu hattı döşendi.

60 BİN METREKARE BETON KİLİT PARKE TAŞI

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından mahallede 60 bin metrekare beton kilit parke taşı döşerken, 2,5 km de sıcak asfalt dökümü gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da Çağırgan Mahallesi’ni ziyaret ederek çalışmaları inceledi. Zolan’a Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, AK Parti Tavas İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Büyüktarakcı,meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve beraberindekiler eşlik etti. Burada vatandaşlarla sohbet eden Zolan, bir süre asfalt serim makinesi kullandı, çalışanlara kolaylıklar diledi.

“BİRÇOK PROJE GERÇEKLEŞTİRDİK”

Zolan, burada yaptığı konuşmada kentin tüm ilçe ve mahallelerinde ihtiyaçları karşılamak için gece gündüz gayret ettiklerini söyledi. Birçok mahallede içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışması yaptıklarını ifade eden Zolan, “Altyapı olmadan üstyapının hiçbir anlamı yok. Onun için birçok ilçe ve mahallemizde altyapımızı baştan aşağı imar ettik. Yeni su depoları, mevcut su depolarımızın bakımları, arıtma tesislerimize ilgili de birçok proje gerçekleştirdik” dedi.

Haberin DevamıReklam
“ARITMA TESİSİ İNŞAATI BAŞLATTIK”

Çağırgan Mahallesi’nin uzun süredir arzu ettiği altyapı çalışması yaptıklarını, arıtma tesisi inşaatını da başlattıklarını anlatan Zolan, “Sağolsun vatandaşlarımız sabrettiler, bizlere destek verdiler. Biz de cesaret ettik, buradaki altyapı çalışmalarımızı tamamladık ve üstyapı çalışmalarına geçtik. Bu kapsamda mahallemize 60 bin metrekare kilit parke taşı döşedik. Artık sokaklarımız tertemiz oldu” diye konuştu.

BEYAĞAÇ-ACIPAYAM YOLUNA SICAK ASFALT

Çağırgan Mahallesi’nden geçen Beyağaç-Acıpayam bağlantısını sağlayan yolu da sıcak asfaltla buluşturduklarını belirten Zolan, şöyle konuştu:

“Şehrimizin birçok güzelliklerini buraya taşıdık. Buradaki insanlarımız da aynı kalitede ve güzel hizmetleri hak ediyor. Allahım birlik ve beraberlik içinde, huzur içinde Denizlimizde yaşamayı bizlere nasip etsin. Birlik olduğumuz sürece aşamayacağımız engel, başaramayacağımız hedef yoktur.”

İNAMLIK’TAN TEŞEKKÜR

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık ise, Büyükşehir Belediyesinin ilk olarak Çağırgan Mahallesi’nin altyapısını yenilediğini anlatarak, “Sağolsun Büyükşehir Belediye Başkanımız verdiğimiz sözün arkasında durdu ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürdü. Her daim Tavasımızın yanında olan Osman Zolan Başkanımıza Tavas ve Çağırgan halkı adına çok teşekkür ediyorum” dedi.