18.01.2021, Pazartesi
-1 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir’den Bekilli’ye mesirelik alan

Haber Merkezi - 7 Ocak 2021 Perşembe - 12:22 Büyükşehir’den Bekilli’ye mesirelik alan

Denizli Büyükşehir Belediyesince, Bekilli’de 24.000 m2'lik ormanlık alan içerisinde yürüyüş yolu, çocuk oyun alanı, restoran, amfi tiyatro, yöresel ürün satış yerleri ve 10.000 m2'lik piknik alanı olacak mesirelik için çalışma başlatıldı.

A- A+

Bir süre önce Bekilli’yi ziyaret eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçeye mesirelik kazandıracaklarını ifade etti. İlçenin Yeni Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda yapılacak tesisin 24.000 metrekarelik proje alanını kapsadığı belirtildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye 1200 metrekarelik yürüyüş yolu, restoran (teraslı pide salonu), mescit, çocuk oyun alanı, 250 kişilik amfi tiyatro ve 5 adet yöresel ürün satış yeri yapılacağı kaydedildi. İlçe halkının nefes alacağı, sağlıklı ve eğlenceli vakit geçirmesinin hedeflendiği projede 10.000 metrekarelik piknik alanının da bulunacağı belirtildi.

“TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bekilli merkezin alt ve üst yapısını baştan aşağı yenileyerek modern bir hale getirdiklerini söyledi. Denizli’nin dört bir tarafında olduğu gibi Bekilli ilçesine de güzellik katmaya devam ettiklerini kaydeden Zolan, “Bekilli’de hizmet destanları yazmaya devam ediyoruz. Şehrin 19 ilçesi, 616 mahallesinde sorunları çözmeye, vatandaşların taleplerini yerine getirmeyi sürdürüyoruz. Denizlimizin her bir köşesinde hiçbir ayrım yapmadan taş üstüne taş koymaya, vatandaşlarımızın rahat, huzur ve mutluluğu için gayret etmeye devam ediyoruz. Yapacağımız mesirelik inşallah hemşehrilerimizin sosyal hayatına farklı bir renk getirecek. Allah’ım birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.