29.07.2021, Perşembe
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den arıcılara ekipman desteği

Büyükşehir’den arıcılara ekipman desteği

Haber Merkezi - 14 Temmuz 2021 Çarşamba - 12:33 Büyükşehir’den arıcılara ekipman desteği

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce, kent genelinde arıcılık yapan 1.100 üreticiye ekipman desteği sağlandı.

A- A+

Arıcılığın gelişmesi ve bal üretiminin artırılması amacıyla harekete geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde arıcılık yapan 1.100 üreticiye maske, eldiven, pantolon, el demiri ve körükten oluşan ekipman desteğinde bulunma kararı aldı. Ekipman dağıtımının ilk bölümü Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda yapıldı. Pandemi nedeniyle bölge bölge dağıtımı yapılacak ekipmanların ilk teslim programına Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, Arıcılar Birliği Başkanı Nihat Çomak ve Hisar Mahallesi Muhtarı Mehmet Sarıoğlu ile arıcılar katıldı.

“ARI OLMADAN HAYAT OLMAZ”

Arıcılığın dünyada ve Türkiye’de çok önemli bir sektör olduğunu kaydeden Arıcılar Birliği Başkanı Nihat Çomak, “Arı olmadan hayat olmaz” diye konuştu. Denizlili arı üreticilerinin, bal üretiminin yanında tarımsal üretimin devamını sağlamaya, bitkisel ürünlerin yok olmaması ve tozlanma yoluyla ürün veriminin artırılmasına katkı vermeye devam ettiğini dile getiren Çomak, “Bu yıl kurak ve sıcak geçti. Son yılların en verimsiz yıllarından birini yaşadık. Bu süreçte Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ve ekibine zor durumda olan arıcılarımıza vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

DESTEK İÇİN BAŞKAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Ekipman desteğinin arıcılar için öneminden bahseden Çomak, sözlerine şöyle devam etti: “Bizi hatırladılar, önem verdiler. Bize destek verip onurlandılar. Tüm arıcılarımız adına teşekkür ediyorum.” Hisar Mahallesi Muhtarı Mehmet Sarıoğlu ise, arıcılara verilen ekipman desteğinden dolayı çok memnun olduklarını belirterek, “Başkanımız Osman Zolan ve Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ederiz” dedi.