25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden Anafartalar’da iftar yemeği

Büyükşehirden Anafartalar’da iftar yemeği

Haber Merkezi - 18 Nisan 2022 Pazartesi - 10:01 Büyükşehirden Anafartalar’da iftar yemeği

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Anafartalar Mahallesi’nde iftar yemeği verildi.

A- A+

iftar programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, mahalle muhtarları ve binlerce vatandaş katıldı. İftarın ardından konuşan Zolan, ramazanın güzel akşamlarından bir tanesini daha yaşadıklarını belirterek katılımın çok yoğun olduğunu, bunun da kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Ramazanın güzelliklerini, maneviyatını, ruhunu yaşatmaya çalıştıklarını ifade eden Zolan, “Böyle iftar sofraları çok kıymetli. Çünkü ramazan yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberliğin en üst seviyede yaşandığı aydır” dedi.

“ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI VAR”

Gelen yoğun talep üzerine Anafartalar’da altyapı çalışmalarına başladıklarını belirten Zolan, “Vatandaşlarımızın da desteğiyle tüm zorluklara rağmen altyapıya girdik ve tamamladık. Şimdi sıra üst yapıda. Birçok yerde tamamlanan ve kısa sürede tamamlanacak üstyapı çalışmaları var. Bir şehirde altyapı yoksa üste ne yapılırsa yapılsın anlamsız olacak. İstedik ki geleceğimize altyapısı tamamlanmış bir şehir bırakalım” ifadelerini kullandı.

“HERKES DOĞAL GAZ KULLANABİLİYOR”

Özellikle Üçgen ve bölgesindeki mahallelerde bir zamanlar hava kirliliğinden dolayı nefes dahi alınamadığını hatırlatan Zolan, şöyle konuştu:

“Şehrimizde doğal gaz yoktu. Sağ olsun vatandaşlarımız ‘biz de doğal gaz kullanmak istiyoruz’ dediler. Çok şükür onu da söz verdik ve yerine getirdik. Bugün şehir merkezimizde herkes doğal gaz kullanabiliyor. Biz kalıcı işler yapıyoruz, günlük işlerle, yamalarla, boyalarla, 3-5 ay sonra kaybolacak işler değil. 50-100 yıl şehrimize hizmet edecek köklü eserler bırakmaya gayret ediyoruz. Allah’ım daha güzel işler yapmayı bizlere nasip etsin.”