26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden amatör kulüplere 2 milyon TL’lik...

Büyükşehirden amatör kulüplere 2 milyon TL’lik maddi destek

Haber Merkezi - 27 Nisan 2022 Çarşamba - 09:14 Büyükşehirden amatör kulüplere 2 milyon TL’lik maddi destek

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na (ASFK) bağlı 179 kulübe, 2 milyon liralık maddi destek sağlandı.

A- A+

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut, amatör spor kulüplerinin temsilcileri ve sporcular katıldı.

SPOR CAMİASINDAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan desteğin birçok kulübe can suyu olacağını belirten Sarıkaya, “Yardımların yapılmasında geniş bir öngörüsü ve destekleri için Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a tüm kulüp başkanlarım ve yöneticilerim adına minnet, şükran ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlman ise, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, yerel yönetimlerimizle el ele vererek sanayi de marka kent olan Denizlimizi sporda da marka kent olması için çalışacağız. Bu vesile ile bu organizasyonun gerçekleşmesinde öncü olan ve emeğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.

“20 BRANŞTA ÜCRETSİZ SPOR YAPMA İMKANI SUNUYORUZ”

Bir ülkenin ilerlemesi ve gelişmesinin gençlere bağlı olduğunu belirten Zolan, “Bir ülkede donanımlı ve yetenekli gençlik var ise o ülkenin geleceği sağlamdır” diye konuştu. Gençlere eğitimden spora her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için öncelik sağladıklarını dile getiren Zolan, “Onları geleceğe hazırlamak, şehrimizi ve ülkemizi daha güçlü hale getirmek istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak 20 branşta ücretsiz spor yapma imkanı sunuyoruz. İstiyoruz ki, her gencimiz spor yapsın. Spor sadece fiziki değil, ruhen ve fikren de gelişmektir. Spor bir disiplin ve kurallar bütünüdür. Bu da gençlerimizi geleceğe, hayata hazırlar”dedi. Denizli genelinde toplam 179 spor kulübüne destek olduklarını, 100 kulübün futbol, 79’unun ise futbol dışında faaliyet gösteren kulüpler olduğunu aktaran Zolan, “Bugüne kadar çok farklı branşlarda birçok spor kulübümüze destek olduk. Ancak kurumsal olarak ilk defa futbol dışındaki branşlarda faaliyet gösteren kulüplerimize de destek olacağız. Sporu çeşitlendirmemiz gerekiyor. Milli formayı giyen, Türkiye şampiyonu olan, Avrupa Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönen sporcularımız var” ifadelerini kullandı.

“SPOR TESİSLERİMİZİN SAYISINI ARTIRIYORUZ”

Denizli’nin kadın futbol ligindeki temsilcisi Horozkentspor’u şampiyonluğu içi Kutlayan Zolan, TBMM tarafından düzenlenen turnuvada şampiyon olan Horozkentspor U13 Kız Futbol Takımı sporcularını tebrik tti. Zolan, “Denizli’de çok zor şartlar altında, sağlıksız bir ortamda gençlerimiz spor yapıyordu. Bugün birçok ilçemizde futbol karşılaşmalarının yapılabileceği standartlarda futbol sahalarına kavuştuk” dedi. Şehir merkezinde her geçen gün spor tesislerinin sayısını arttırdıkları dile getiren Zolan, “Başta Cumhurbaşkanımız ile Gençlik ve Spor Bakanımızın talimatlarıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimize yönelik her türlü faaliyeti gerçekleştirmek için çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE DE DESTEĞİMİZE DEVAM ETTİK”

Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben teşekkürün en büyüğünü kulüp başkanlığı ve yöneticiliği yapan siz değerli hemşehrilerime, sporseverlere etmek istiyorum. Kendi imkânlarınızla gençlerimize sahip çıkıyor, fedakârlıklar yapıyorsunuz. Çocuğunuza, ailenize ayıracağınız zamanı gençlerimize ayırıyorsunuz. Sizlere bir nebze olsun destek olmak istedik. Pandemi döneminde de desteğimize devam ettik. Gençler bizim geleceğimiz, gözbebeğimiz, hazinemiz. Bir ülke ‘güçlüyüm’ diyebiliyorsa, donanımlı gençliği varsa güçlüdür, zengindir.”

Konuşmanın ardından Zolan tarafından 179 amatör spor kulübüne toplam 2 milyon TL’lik çekleri verildi.