23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden 450 işletmeye sarı yapışkan tuzak

Büyükşehirden 450 işletmeye sarı yapışkan tuzak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Nisan 2022 Cuma - 09:37Güncelleme: 15 Nisan 2022 Cuma - 10:05
Büyükşehirden 450 işletmeye sarı yapışkan tuzak

Denizli Büyükşehir Belediyesince, zararlılarla mücadele kapsamında 450 üreticiye toplam 1500 sarı yapışkan tuzak desteği yapılacağını açıkladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile iş birliğinde örtü altı Alanlarında Biyoteknik Mücadelenin Yaygınlaştırılması Projesi başlatıldı. Proje kapsamında, 2022 yılı üretim sezonu için 450 işletmeye toplam 1500 adet sarı yapışkan tuzak dağıtımına başlandı. Kent genelindeki yaklaşık 1500 dekar alanda kullanılacak tuzaklarla, kimyasal ilaçların insan sağlığı ve çevre üzerine olumsuz etkilerinin azaltılarak üreticilerin gelir kaynaklarının daha da arttırılması amaçlanıyor.

SERACILAR MEMNUN

Haberin DevamıReklam

Beyaz sinek, thiripsler ve yaprak bitleri gibi zararlılara karşı tuzakların işe yarayacağını belirten Buldanlı üretici İsmail Özdemir, 9 dekarlık alanda domates üretimi yaptıklarını belirtti. Özdemir, “Organik domates üretiyoruz, çok fazla ilaç kullanmıyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyemiz de sağ olsun sarı yapışkan tuzaklarımızı gönderdi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ederiz. Sarı yapışkan tuzaklar zararlılarla mücadelemizde çok fazla işimize yarayacak” ifadelerini kullandı.

“DESTEKLERİMİZ SÜRÜYOR”

Geçen hafta yağlık ayçiçeği tohumu desteği verdiklerini söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlili çiftçilerin daha fazla üretip kazanması için desteklerinin sürdüğünü kaydetti. Zolan, “Çiftçilerimizin her zaman yanında olmaya, daha fazla üretmeleri için onları desteklemeye devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun“ dedi.