Büyükşehirden 3 gün sürecek çocuk şenliği – D20Haber
04.03.2024, Pazartesi
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden 3 gün sürecek çocuk...

Büyükşehirden 3 gün sürecek çocuk şenliği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Ocak 2024 Salı - 11:55Güncelleme: 30 Ocak 2024 Salı - 11:55
Büyükşehirden  3 gün sürecek çocuk şenliği

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2-3-4 Şubat tarihlerinde Çocuk Şenliği düzenleneceği duyuruldu.

Sömestir tatilinde olan çocuklar için Denizli Büyükşehir Belediyesince, 3 gün sürecek Çocuk Şenliği gerçekleştirileceği bildirildi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2-3-4 Şubat’ta düzenlenecek Çocuk Şenliği, 11.00 – 19.30 saatleri arasında açık olacak.

2 Şubat Cuma günü saat 11.00’de ahşap horoz masa süs atölyesi ile başlayacak programda kukla tiyatrosu, bubbleshow, sihirbaz gösterileri, taş boyama magnet, kum boyama ve seramik boyama atölyesi gibi gün boyu eğlenceli etkinlikler yer alacak.

SANAL GERÇEKLİK ALANI

Şenliğin hafta sonu programının da dolu dolu geçeceği belirtilirken, etkinlik saatlerine www.denizli.bel.tr adresinden bakılabileceği kaydedildi. Gün boyu yüz boyama, palyaço, sosis balon ve maskot gösterilerinin yapılacağı şenlikte, sanal gerçeklik oyun alanı da kurulacak, sanal gerçeklik gözlüğü ile çocuklar oyunları 3 boyutlu yaşayacak. Ayrıca, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki planetaryumda uzayın derinliklerinin de izleyebileceği ifade edildi. Üç gün ücretsiz gösterim yapılacak planetaryumda saat 11.00’de Polaris, 12.00’de Zula ve Ekibi, 14.00’te Polaris, 15.00 Zula ve Ekibi, 16.00 Polaris, 17.00 Zula ve Ekibi, 18.00 Polaris ve 19 Zula ve Ekibi gösterilecek.

ÜCRETSİZ BİLETLER GİŞELERDEN ALINACAK

Planetaryum ve şenlikte yer alan atölyeler için ücretsiz biletlerin etkinlik öncesi gişelerden temin edilebileceği belirtildi. Şenlikte, ahşap horoz masa süs, taş boyama magnet, kum boyama, seramik boyama, baykuş kalem, mandala bardak altlığı, sevimli ayıcık, ahşap kuş evi, maske tasarım, Karagöz Hacivat anahtarlık, kaşık kukla, takı tasarı kardan adam duvar süsü ve nostaljik oyuncak kuşu dili düdük atölyeleri ile çocukların eğlenceli etkinliklere katılabileceği aktarıldı.

ZOLAN’DAN ŞENLİĞE DAVET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocukların gönüllerince keyifli vakit geçireceği bir şenlik programı hazırladıklarını söyledi. Dolu dolu bir program düzenlediklerini ifade eden Zolan, “Çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Onlar için ne yapsak azdır. Tüm çocuklarımızı ücretsiz şenliğimize davet ediyor, gönüllerince zaman geçirmelerini diliyorum” dedi.