Büyükşehirden 3-6 yaş aralığındaki çocuklar için oyun alanı – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden 3-6 yaş aralığındaki çocuklar için...

Büyükşehirden 3-6 yaş aralığındaki çocuklar için oyun alanı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Mart 2024 Salı - 13:39Güncelleme: 5 Mart 2024 Salı - 13:39
Büyükşehirden 3-6 yaş aralığındaki çocuklar için oyun alanı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Selçukbey 3-6 Yaş Çocuk Oyun Alanı hizmete girerken, Başkan Osman Zolan, “Her mahallemizde 3-6 yaş arası oyun alanı, kreşler ve birçok sosyal alanlar yaparak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Selçukbey Mahallesi’nde 3-6 yaş arası çocukalra hizmet vermeye başlayan Çocuk Oyun Alanı’nı ziyaret etti. Zolan’a Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Genel Sekreter Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ve beraberindekiler eşlik etti.

 

ÇOCUKLARA BOYAMA KİTABI HEDİYESİ

Zolan, oyun alanında bulunan 20’şer kişilik iki sınıfta miniklerle bir araya geldi. Çocuklarla yakından igilenen Zolan, boyama kitabı hediye ederken, minikler de yaptıkları resimleri Başkan Zolan’a verdi. Zolan burada yaptığı açıklamada kentte her alanda hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.

“ÇALIŞAN ANNELER İÇİN KIYMETLİ”

Çocuklara yönelik yapılan hizmetlerin önemli olduğunu kaydeden Zolan, ilkini Sosyal Yaşam Merkezi'nde açtıkları projenin ikincisini Selçukbey Mahallesi’nde hayata geçirdiklerini söyledi. 3-6 yaş arası çocukların burada öğretmenler eşliğinde güzel vakit geçirip, eğitim alacaklarını anlatan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çocuklarımızın öğretmenler eşliğinde eğitim alması, sosyalleşmesi ve yeni arkadaşlar edinmesini amaçlayan oyun alanı projemizin ikincisi gerçekleştirdik. Ailelerimiz nefes almak için çocuklarını buraya bırakabilecek. Burası çalışan anneler için de çok çok kıymetli bir ortam olacak. İnşallah bundan sonra her mahallemizde 3-6 yaş arası oyun alanı, kreşler ve birçok sosyal alanlar yaparak yolumuza devam edeceğiz.”

3-6 YAŞ OYUN ALANI

Denizli Büyükşehir Belediyesi Selçukbey 3-6 Yaş Oyun Alanı’nda Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 4 okul öncesi öğretmen görev yapıyor. 3-6 yaş arası miniklerin sosyalleşmesi ve kadınların ekonomik özgürlüklerini edinebilmesi için çocuklarına ücretsiz oyun ve eğitim desteği vermeyi amaçlayan tesiste çocuk oyun parkı da bulunuyor.

Selçukbey Mahallesi’nde hayata geçirilen Çocuk Oyun Alanı hafta içi 09.00-12.00 ve 13.00-16.00 saatleri aralığında sabah ve öğle grubu şeklinde hizmet veriyor.