21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den 2021’in ilk 7 ayında 9...

Büyükşehir’den 2021’in ilk 7 ayında 9 bin kişiye evde bakım hizmeti

Haber Merkezi - 9 Ağustos 2021 Pazartesi - 13:59 Büyükşehir’den 2021’in ilk 7 ayında 9 bin kişiye evde bakım hizmeti

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, 2017 yılında hizmete aldığı Evde Bakım ve Sağlık Merkezi ekipleri, 2021 yılının ilk 7 ayında ihtiyaç sahibi 9 bin kişiyi ziyaret etti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gidermeyi sürdürüyor. Bunun yanında yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen sedye ile taşınması gereken hastaların da sağlık kuruluşlarına nakli Evde Bakım ve Sağlık Merkezi görevlilerince gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda 2021 yılının ilk 7 ayında 4 bin 268 kişiye evde bakım, bin 354 kişiye evde sağlık ve 3 bin 378 kişiye de hasta nakil hizmeti vererek toplamda ihtiyaç sahibi 9 bin kişinin toplamda 82 bin kez ziyaret edildiği belirtildi.

Haberin DevamıReklam

“NE MUTLU BİZE”

Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nin önemli bir hizmet olduğunu kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bugüne kadar on binlerce vatandaşın yardımına koştuklarını söyledi. Zolan, “Günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşlarımızın kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz. Bunların yanında vatandaşlarımıza koruyucu ve iyileştirici sağlık ile tam donanımlı ambulanslarımızla ücretsiz hasta nakil hizmetimizi de başarı ile sürdürüyoruz. Belediyecilik sadece alt yapı, binalar, yollar, parklar yapmak değil gönüller de yapmaktır. İnsanlarımızın sorununu çözebiliyor, dertlerine derman olabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

Öte yandan, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nden yararlanmak isteyen kişilerin 0 (258) 377 20 12 numaralı telefonu arayarak başvuru kaydı oluşturabileceği ifade edildi.