21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden 200 aileye damızlık koç ve...

Büyükşehirden 200 aileye damızlık koç ve teke

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Mayıs 2022 Cumartesi - 12:39Güncelleme: 21 Mayıs 2022 Cumartesi - 12:50
Büyükşehirden 200 aileye damızlık koç ve teke

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 400 damızlık koç ve teke, küçükbaş hayvancılıkla uğraşan 200 aileye düzenlenen törenle teslim edildi.

Kırsal kalkınmayı destekleme çalışmalarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Verimliliği Artırma Projesi’ni hayata geçirdi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliği ile yapılan proje kapsamında damızlık koç ve teke dağıtımı gerçekleştirildi.

Dağıtım törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Şakir Çınar, çiftçiler ve davetliler katıldı. Projenin hayata geçirilmesinde emeği olan Zolan’a teşekkür eden Çınar, “Bugüne kadar birçok projede beraber çalıştığımız Büyükşehir Belediye Başkanımıza şahsım ve kurumum adına şükranlarımı, minnetlerimi sunmak istiyorum. Çünkü kurumsal ve kişisel olarak çok ciddi desteklerini alıyoruz. Başkanımız Sayın Osman Zolan her konuda üretimin, çiftçinin yanında olmaya devam ediyor” diye konuştu.

“ÜRETİCİLERİMİZE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise yaptığı konuşmada, hayvancılıkta kaliteli ve verimli üretimin önemini vurguladı. Üreticilerin yanında olduklarını kaydeden Zolan, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile koordineli çalıştıklarını söyledi. Zolan, ”Üreticilerimize ve çiftçilerimize destek olmak için Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzle birlikte koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Çünkü doğru yapmak istiyoruz. Yaptığımızın doğrunun da en verimli şekilde, bu işi yapan insanlara birebir ulaşmasını istiyoruz. Amacımız gösteriş değil, imkânların hedefine ulaşmasıdır. Onun için Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz ile birlikte bugüne kadar birçok proje yaptık” dedi.

“ŞEHRİMİZLE GURUR DİYORUZ”

Zolan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Toplamda 200 ailemize 100 kıl keçisi, 200 karya koç, 100 ivesi koç teslim edeceğiz. Sonuç olarak 200 üreticimize sahip olduğu küçükbaş hayvanların ırkını tazelemek, verimliliğini arttırmak adına katkı sağlayacağız. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Sizler, gerçekten gece gündüz çalışıyorsunuz. Denizli zaten çalışkan insanların olduğu bir yer. Tükettiğinden daha fazla üreten, satın aldığından daha fazlasını satan bir şehir Denizli. Şehrimizle gurur diyoruz. İnşallah hep birlikte el ele, kol kola üretmeye devam edeceğiz.”

Konuşmanın ardından Zolan ve beraberindekiler damızlık koç ve keçiler için yapılan kura çekimine eşlik etti.