29.07.2021, Perşembe
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel fotoğraf sergisi

Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel fotoğraf sergisi

Haber Merkezi - 15 Temmuz 2021 Perşembe - 13:40 Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel fotoğraf sergisi

Denizli Büyükşehir Belediyesince, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi düzenlendi.

A- A+

Sergiye Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Atik, Zolan ve beraberindekiler bir süre fotoğrafları inceledi. 15 Temmuz 2016’da karanlık bir gece yaşandığını belirten Zolan, Türkiye’yi paramparça edip, milli egemenliğe son vermek isteyen hainlerin bozguna uğradığını söyledi. Zolan, “Darbe girişimi hamdolsun, milletimizin iradesi ile bertaraf edilmiştir. Başta Cumhurbaşkanımızın feraseti, halka vermiş olduğu güven ile milli iradeye olan saygı ve yürüyüşüyle bugünlere geldik. O karanlık gece aydınlık oldu” dedi.

“MİLLET İRADESİNE, DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTIK”

15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Denizli’de yaşanılan olayları hatırlatan Zolan, “Denizlimizde Çardak Havalimanına gönderilen komandolar vardı. Askerleri Ankara’ya intikal ettirme girişimleri oldu. Uçaklar havaalanımıza indirilmedi ve 500’ün üzerinde komandonun Ankara’ya gitmesi engellendi. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda da millet iradesine sahip çıkan on binlerce vatandaşımız vardı. Tüm hemşehrilerimizle birlikte darbenin karşısında dimdik durduk. Belediyeye ait araçlarımızla askeriyenin giriş ve çıkışlarını kapattık. Millet iradesine, demokrasiye sahip çıktık” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

söz konusu serginin tarihe tanıklık eden fotoğraflardan oluşturulduğunu anlatan Zolan, şunları söyledi: “15 Temmuz 2016’da yaşanan işgal girişimi unutulmamalı, ülkemizi parçalamak isteyenlerin girişimi unutulmamalıdır. Uyanık olmamız, birlik ve beraberlik içinde ülkemizi daha ileriye ve güzele götürmemiz gerekiyor. O karanlık gecede şehit düşen kahramanlara rahmet, gazilere ise sağlıklı bir ömür diliyorum. Aziz Türk milleti onları asla unutmayacak.”

Sergide, 15 Temmuz 2016’da Denizli ve Türkiye’de yaşanan olayların anlatıldığı 40’ın üzerinde fotoğraf yer aldığı kaydedildi.