26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den 11 mahalleyi bağlayan yolda asfaltlama...

Büyükşehir’den 11 mahalleyi bağlayan yolda asfaltlama çalışması

Haber Merkezi - 5 Ekim 2021 Salı - 13:42 Büyükşehir’den 11 mahalleyi bağlayan yolda asfaltlama çalışması

11 mahallenin bağlantısını sağlayan Kocabaş-Kızılyer-Honaz arasındaki 6 kilometrelik yolda, Denizli Büyükşehir Belediyesince başlatılan yenileme ve asfaltlama çalışması sürüyor.

A- A+

Mahallesi, Kızılyer Mahallesi ve Honaz ilçesini birbirini bağlayan, bunun yanında 11 mahalleye de ulaşım sağlayan ana arter niteliğindeki yolda yenileme ve asfaltlama işlemi başlatıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a AK Parti Honaz İlçe Başkanı Mustafa Arık, önceki dönem Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, belediye meclis üyeleri, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni ve beraberindekiler eşlik etti.

Toplam 6 kilometre uzunluğundaki yolun tamamen yenilenerek sathi kaplama ile güvenli hale getirildiği, çalışmalar kapsamında bir kavşak yapıldığı kaydedildi.

“HONAZ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ”

Büyükşehir Belediyesinin Honaz’da gerçekleştirdiği birçok hizmet olduğunu ve gece gündüz demeden çalışmaların sürdürüldüğünü söyleyen Zolan, “Honaz bizim gözbebeğimiz, güzel bir ilçemiz” dedi. Söz konusu yolun yıpranmış bir halde olduğunu ve ulaşımı olumsuz etkilediğini anlatan Zolan, “Uzun yıllar önce yapılmış, şu anda ihtiyaca yanıt vermeyen, dar, konfor anlamında sıkıntı veren Kocabaş, Kızılyer ve Honaz ilçemiz arasındaki yolumuzdan yoğun şikayet alınıyordu. Trafik güvenliği anlamında sıkıntılar oluşturuyordu. Asfaltlamada son aşamaya gelindi ve yolumuzun son halini incelemeye geldik” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

“HİZMET ETMEK İÇİN VARIZ “

Zolan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vatandaşlarımız inşallah bu yolumuzu daha konforlu ve güvenli şekilde kullansın. Biz vatandaşlarımıza hizmet etmek için varız. Taleplerini, sıkıntılarını karşılamak için varız. Allah’ım sağlık versin, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Birlikte daha nice güzel hizmetler yapmaya nasip etsin. Büyükşehir Belediyesi olarak her ilçemizde olduğu gibi Honaz ilçemizde de ihtiyaç olan tüm hizmetlerimizi hızlanarak, hiçbir geri adım atmadan, taş üstüne taş koyarak, olağanüstü gayretle sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın da vermiş olduğu destek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Hayırlı ve uğurlu olsun.”

Çalışmaları inceledikten sonra Zolan, Kızılyer Mahallesi’ndeki esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla da sohbet etti.