05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir ve Kızılay’dan aşevi protokolü

Büyükşehir ve Kızılay’dan aşevi protokolü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Aralık 2022 Perşembe - 11:58Güncelleme: 8 Aralık 2022 Perşembe - 12:00
Büyükşehir ve Kızılay’dan aşevi protokolü

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay Denizli Şubesi arasında, Hürriyet Mahallesi’nde hizmete alınacak aşevi için protokol imzalandı.

Protokol imza törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcıları Seval Gebeş ve Ömer Faruk Özer ile Kızılay Denizli Şube Başkanı Osman Yüceliş ve yönetimi katıldı. Yüceliş burada yaptığı konuşmada Denizli Kızılay’ı için önemli ve anlamlı bir günde olduklarını belirterek, asli görevlerinden birisinin gerek normal yaşamda gerekse afetlerde ihtiyaç sahiplerinin beslenme ihtiyacını gidermek olduğunu söyledi.

HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI

İhtiyaç sahiplerinin günlük yemek ihtiyaçlarını karşılamak üzere Denizli’de bir aşevi açmak için bir araya geldiklerine değinen Yüceliş, “Desteklerinizden ve yardımlarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederim. Bu aşevi Denizli’nin, Denizlilerin. Denizlimize hayırlı olur inşallah. Bağışçılarımızdan, hayırseverlerimizden ve iş adamlarımızdan aşevimize sahip çıkmalarını, desteklemelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“KİMSE SAHİPSİZ KALMASIN”

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Denizli’de güzel bir işin başlangıcını yapacaklarını belirterek, Kızılay’ın Denizli’de, Türkiye’de ve tüm dünyada afetlerde veya ihtiyaç anında dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin yardıma koştuğunu ve bunun da çok kıymetli olduğunu dile getirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin şehrin ihtiyaçlarını karşılama anlamında, yol,park,altyapı, spor, yeşil alanlar, kültür sanat faaliyetleri gibi birçok alanda hizmet verdiğini kaydeden Zolan, belediyecilik anlamında da birçok hizmet yürüttüklerini belirtti. Zolan, “Amacımız şehrimizde hiç kimse aç yatmasın, hiç kimse sahipsiz kalmasın. Aşeviyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bizzat evlerine giderek, sıcak yemek yemeklerini sağlamak için gayret sarf edeceğiz. Yaşlılarımız, engellilerimiz, ihtiyaç sahiplerimiz, yemek yapamayacak durumda olan, fiziki olarak yetersiz durumdaki insanlarımızın evlerine sıcak yemek götürmeye yönelik bir çalışmadır aşevimiz” dedi.

“GÜÇLENEREK DEVAM ETSİN”

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay Aşevi’nin şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Başkan Zolan, şunları söyledi:

“Kızılay Genel Merkezimize, Kızılay Denizli Şubemize, emeği geçen tüm yol arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hem Kızılay’ın hem de Büyükşehir Belediyemizin imkanlarıyla insanlarımızın aç yatmaması, sıcak yemeğe ulaşmasına yönelik yürüyüşümüz şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah bu yürüyüş güçlenerek devam etsin. Bizler başlangıçta birçok imkanımızı seferber edeceğiz. Hayırseverlerimize de bağış yapma konusunda büyük bir fırsat olacak. Allahım bu gayretimizi kabul ve makbul eylesin inşallah.”

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE KIZILAY AŞEVİ

Hürriyet Mahallesi’nde tahsis edilen bina, Büyükşehir tarafından gerekli tüm araç, gereç ve ekipmanlarıyla işletmeye hazır hale getirilirken, aşevinin Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay ortaklığıyla işletileceği bildirildi. Denizli’de ikamet eden ihtiyaç sahibi engelli, yaşlı, yetim, öksüz, muhtaç kişilere yemek hizmeti verecek Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay Aşevi, ayrıca Denizli veya çevre illerdeki afetzedeler ile sosyal sorumluluk projeleri kapsamında da ihtiyaç sahiplerine yemek hizmetinde bulunacak.