28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Korosu, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi

Büyükşehir Korosu, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Kasım 2022 Cuma - 10:44Güncelleme: 11 Kasım 2022 Cuma - 10:44
Büyükşehir Korosu, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi

Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yılı nedeniyle düzenlenen anma konserinde Ulu Önder’in sevdiği şarkıları seslendirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü dolayısıyla anma konseri düzenledi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda gerçekleştirilen programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ahmet Nuri Çağdaş yönetimindeki 160 kişilik Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, Atatürk’ün sevdiği eserleri seslendirdi. Büyük beğeni ile izlenen konserde izleyiciler sanatçıları dakikalarca alkışladı. Konserde, Halk Oyunları Topluluğu da bir gösteri yaptı.

Haberin DevamıReklam
Konserin ardından konuşan Zolan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, Ulu Önder’in kültür ve sanata da çok önem verdiğini anlattı. Zolan, “Koromuz bu konser için gönüllü bir şekilde aylarca çalıştı, ben şahidim. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olacağız. Şehrimizi, ülkemizi daha ileriye ve daha güzele götürmek için el ele, birlikte inşallah çalışmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalsın diyorum” dedi.

Zolan daha sonra Koro Şefi Çağdaş’a Denizli Horozu görseli bulunan kaide hediye etti.