09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Konservatuvarı öğrencilerinden yıl sonu konseri

Büyükşehir Konservatuvarı öğrencilerinden yıl sonu konseri

Haber Merkezi - 29 Haziran 2022 Çarşamba - 12:23 Büyükşehir Konservatuvarı öğrencilerinden yıl sonu konseri

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda farklı enstrümanlar üzerine eğitim alan kursiyerler, yıl sonu konseri verdi.

A- A+

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Konservatuarda eğitim alan kursiyerlerin sahne aldığı programda birbirinden güzel eserler seslendirilirken, geleceğin sanatçı adaylarının performansları büyük takdir topladı. “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her daim gençlerin yanındayız” diyen Zolan, gençlere verdikleri eğitim sonrası ortaya çıkan bu güzelliğin çok önemli olduğunu kaydetti. Zolan, “Bizi geleceğe taşıyacak, bizi en çok mutlu eden, şehrimiz ve ülkemiz için yaptığımız en anlamlı işler bunlar. Çocuklarımız bizim göz bebeğimiz. Onları geleceğe ne kadar iyi hazırlayıp, donanımlı hale getirirsek daha başarılı, daha mutlu olacaklar” diye konuştu.

“ADIM ADIM BU HEDEFE DOĞRU İLERLİYORUZ”

Haberin DevamıReklam

Çocukların tek yönde eğitilmemesi, farklı uğraş ve becerilerle kişiliklerinin zenginleştirilmesi gerektiğini ifade eden Zolan, “Çocuklarımızı spor kurslarımıza, sanat ve beceri kurslarımıza yönlendirmemiz lazım. Benim arzum, her bir çocuğumuzun en az bir enstrüman çalabilmesi veya bir sanat dalı ile ilgilenmesi. Adım adım bu hedefe doğru ilerliyoruz. Bu sene konservatuvarımızda 1200 öğrencimize eğitim verdik, geleceğe hazırladık. Çocuklar enstrüman çalabildiğinde arkadaşları arasında öne çıkar, farklılaşır, özgüveni gelişir. Çocuklarımıza özgüven kazandırmamız lazım. Özgüveni olan çocuklar kendi ayakları üzerinde durur ve başarılı olur” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞECEK”

Konservatuvar çatısı altında özel bir oluşuma gidecekleri dile getiren Zolan, çocuklardan oluşan bir müzik grubu kuracaklarını belirtti. Zolan, “Kurs verdiğimiz çocuklarımızdan oluşan saz ekibi,solo ve koroekibimiz olacak. En yakın zamanda bu ekiple bir konser gerçekleştireceğiz. Solistlerimiz ve tüm sazekibimiz çocuklarımızdan oluşacak. bu çalışmayla Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz” dedi.

Konsere katılanlara teşekkür eden Zolan, “İnşallah biz de şehrimizi daha ileriye ve daha güzele götürmek için gayret ediyoruz. Yolumuz açık olsun. Sizleri ve çocuklarımızı tebrik ediyor, hocalarımıza teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.