06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Kent Şairleri Topluluğu 8 yaşında

Büyükşehir Kent Şairleri Topluluğu 8 yaşında

Haber Merkezi - 15 Kasım 2021 Pazartesi - 12:21 Büyükşehir Kent Şairleri Topluluğu 8 yaşında

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, 8'nci kuruluş yılını düzenlenen programla kutladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, yeni dönem açılışı ve 8’nci yıldönümü dolayısıyla bir program düzenledi. Gerzele Kültür Evi’nde düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu, Şairler Topluluğu üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu’nun 8’nci yıldönümü pastasını kesen Zolan, Denizli’nin kültür ve sanatına katkı koyan tüm gönül dostlarına teşekkür etti. Kentlerde fiziksel anlamdaki yatırımların insan yaşamı için tek başına yeterli olmadığını belirten Zolan, Büyükşehir Belediyesi olarak Denizli insanının köklerini kültürle, sanatla, şiirlerle birleştirmenin çabası içinde olduklarını söyledi.

“BU MİLLET, ZENGİN GÜÇLÜ BİR KÖKTEN GELİYOR”

Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu’nun bugüne kadar olan yürüyüşünü imrenerek izlediğini kaydeden Başkan Zolan, “Ben burada bulunan yada burada bulunmayıp da katkı sağlayan tüm şairlerimize, yol arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gençlerimiz, çocuklarımız yetişiyor, altyapı sağlam. Bu millet, zengin güçlü bir kökten geliyor. O zenginlik budansa da, zaman zaman soğuk vursa da filiz verecektir, kurumayacaktır inşallah. Her zaman el ele gayret edeceğiz. Şiirlerle güzelliklerle inşallah geleceğe yürüyeceğiz. Ben her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Denizli Büyükşiir Belediyesi olarak şiirimize, kültürümüze, edebiyatımıza şairlerimizle birlikte sahip çıkacağız” dedi.

“8 YILDIR GÜZEL İŞLERE İMZA ATTIK”

Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu ise, 8 yıldır güzel işlere imza attıklarını belirterek, “Bu hareket Denizli’den Türkiye’nin sınırlarını zorlayan bir hareket. Burada herkesin küçükten büyüğe emeği vardı. 8 yılda burada çok güzel bir kadro oluştu. Birçok güzel işler yaptık, birçok anma geceleri düzenledik ve Yaren Şairler Şöleni ile bunu taçlandırdık. Bunların hepsinin olmasında çok değerli Büyükşehir Belediye Başkanımızın emekleri, bizlere sonsuz güveni ve her zaman yanımızda olması çok önemliydi” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Zolan, Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Kabukçu’ya çiçek ve plaket verdi.