30.11.2021, Salı
14 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kent Konseyi’nden gönüllü eğitmenler için Öğretmenler...

Kent Konseyi’nden gönüllü eğitmenler için Öğretmenler Günü etkinliği

Haber Merkezi - 25 Kasım 2021 Perşembe - 13:59 Kent Konseyi’nden gönüllü eğitmenler için Öğretmenler Günü etkinliği

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Eğitim İçin El Ele projesine görev alan gönüllü eğitmenlere için Öğretmenler Günü dolayısıyla özel bir program düzenlendi.

A- A+

Kent Konseyi’nde gerçekleştirilen programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, Eğitim İçin El Ele proje koordinatörü Gülsen Eltutan ve gönüllü eğitmenler katıldı.

Değirmenci, programda yaptığı konuşmada gönüllü bir şekilde görevini yerine getiren eğitmenleri kutladı. Değirmenci, ” Eğitim için vaktinizi, bilginizi ve emeğinizi Denizli’deki diğer genç arkadaşlarımıza aktarmayı kendinize hedef seçtiniz. Eğitim İçin El Ele projemizin büyümesine katkı sağlamak ve daha çok gencimize ışık olabilmek için hafta içi ya da hafta sonu demeden emek ve çaba sarf ediyorsunuz. Burada gönüllülük ilkesi ile attığınız bu minik adımlar ve ayırdığınız zaman pozitif anlamda size geri dönecektir. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“GENÇLERE ROL MODEL OLUYORSUNUZ”

Eğitim İçin El Ele projesinin çok önemli olduğunu söyleyen Kent Değirmenci, şunları kaydetti:

“14 yıldan bu yana çok önemsediğimiz ve desteklediğimiz projemiz bundan sonraki yıllarda da devam edecek. Sizlerin yapmış olduğu bu iş bir gönüllülük silsilesidir. Bu toplumun geleceği sizlersiniz ve eğitim verdiğiniz genç kardeşlerimizdir. Gençlik, kelime anlamı hazine olan bir kavramdır. Hazinemizi daha değerli hale getirmek bizim elimizde. Gençlerimizi bilgileriniz ile donatıyorsunuz ama daha önemli olan konu iyi insan olma yönünde de rol model olarak daha da değerli hale getiriyorsunuz.”

Konuşmanın ardından Değirmenci ve eğitmenler pasta kesti.