22.10.2020, Perşembe
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir itfaiyesi personelinden Başkan Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 2 Ekim 2020 Cuma - 11:46 Büyükşehir itfaiyesi personelinden Başkan Zolan’a  ziyaret

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeli, teşkilatın 306. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Başkan Osman Zolan'ı ziyaret etti.

A- A+

İtfaiye teşkilatın 306. kuruluş yıldönümü kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeli, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete İtfaiye Dairesi Başkanı Armağan Murat Başlı, şube müdürleri ve personeli katıldı. Zolan, itfaiye teşkilatının belediyenin en önemli birimlerinden biri olduğunu belirterek, “İtfaiyemiz kurulduğu günden bu yana insanlarımızın imdadına koşmuştur. Denizlimizde yaşanan birçok afet, felaket, kaza ve sıkıntılara yardımcı olmaya, can ve mal kaybını önleme noktasında gayret etmiştir. Tüm teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. İtfaiye teşkilatının önemini vurgulayan Başkan Zolan, “İstasyon sayımızla, modern araçlarımızla, vakalara müdahale etme süremizle iyi bir noktaya geldik. Örnek gösterilen bir seviyedeyiz. Bu konuda Türkiye’nin önde gelen illerindeniz” dedi.

“7 GÜN 24 SAAT HİZMETTE”

Koruyucu ve önleyici faaliyetlerde de yoğun çalışma yaptıklarını ifade eden  Başkan Zolan, trafik kazalarının da ayrıca önem arz ettiğini, araç içerisinde sıkışan vatandaşların çıkartılıp sağlık ekiplerine tesliminde saniyelerle yarışıldığını anlattı. İtfaiye teşkilatlarının şehrin her noktasında, olaylara anında müdahale edebilecek araç ve gerece sahip olduğunu söyleyen Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İtfaiyemiz haftanın 7 günü 24 saat milletimizin hizmetinde ve iyi ki itfaiyemiz var. İnsanlarımız hiçbir zaman ‘imdat’ demesin ama ihtiyacı olduğunda da yanı başında imdadına koşan bir kurum olsun. Bunun için Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığımız her zaman tetikte bekliyor. Ben kendilerine teşekkür ediyorum.”