08.10.2022, Cumartesi
13 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesporlu Pehlivan, yüzme şampiyonasına damga...

Büyükşehir Belediyesporlu Pehlivan, yüzme şampiyonasına damga vurdu

Haber Merkezi - 26 Mayıs 2022 Perşembe - 13:52 Büyükşehir Belediyesporlu Pehlivan, yüzme şampiyonasına damga vurdu

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu Elfin Pehlivan, Isparta'da düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda dört ayrı stilde Türkiye Şampiyonu, iki ayrı stilde de Türkiye ikincisi oldu.

A- A+

Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası, 23-25 Mayıs tarihlerinde Isparta’da yapıldı. 64 kulüp ve 105 sporcunun katıldığı şampiyonaya Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu Elfin Pehlivan damga vurdu.

Pehlivan, 200 metre serbest, 400 metre serbest, 50 metre kelebek ve 100 metre kelebek stilde Türkiye Şampiyonluğu’na uzandı. 50 metre serbest ve 100 metre serbest stillerde de ikinciliğe uzandı. Elfin Pehlivan aldığı başarılı sonuçların ardından 2024 Paris Paralimpik Olimpiyatları kadrosuna girmeye hak kazandı.

Haberin DevamıReklam

“ELFİN KIZIMIZI YÜREKTEN TEBRİK EDİYORUM”

Şampiyona sonrası Pehlivan ile antrenörler Çiğdem Ekmekçi ve Yusuf Başer büyük bir sevinç yaşarken, ilk tebrik Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan geldi. Zolan, “Elfin kızımızı yürekten tebrik ediyorum. Bizim çocuklarımız mücadele etmeye, bizleri girdikleri her müsabakada gurur ile temsil etmeye devam ediyor. Emek veren başta Elfin kızımızın ailesine, antrenörlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.