01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı büyüyor

Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı büyüyor

Haber Merkezi - 29 Eylül 2020 Salı - 13:46 Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı büyüyor

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı’na lisanlı 25 sporcu katıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin il merkezinde 4, ilçelerde ise 4 olmak üzere hayata geçirdiği toplam 8 kapalı yüzme havuzunun, kentte yüzme sporuna ilgiyi artırması üzerine 2015 yılında 15 sporcu ile kurulan Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı, yeni sporcularıyla daha güçlü hale geliyor. Bu kapsamda Denizli’de 18 yıldır yüzme antrenörlüğü yapan Mithat Ekmekçi ve lisanslı 25 yüzme sporcusu takıma Takımı’na katıldı. Tecrübeli antrenör Ekmekçi ve sporcuları Çakmak-Karahasanlı Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde çalışmalarına başladı. Sporcular, pandemi kuralları çerçevesinde sabah ve akşam olmak üzere antrenman yapıyor.

“YÜZME SPORU EMİN ELLERDE”

Antrenör Mithat Ekmekçi, 2002 yılından beri sporcu yetiştirdiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesinin imkanları doğrultusuna çalışmalarını yürüttüklerini ifade etti. Pandemi kurallarına göre çalışmalarını yaptıklarını anlatan Ekmekçi, “Yeni dönemde daha iyi bir yüzme kadrosu oluşturmak için çalışıyoruz. Tesisimiz hijyen açısından güvenli. Çocuklarımız havuzlarımıza gelip bizlerden bu eğitimi alabilirler. Denizli’de bu fırsatları vatandaşlarımıza sağlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum. Bizim yüzmeye başladığımız yıllarda maalesef Denizli’de havuz yoktu. Ama şu anda ilçelerde dahil 8 kapalı yüzme havuzuna sahibiz. Bu doğrultuda yüzme sporu emin ellerde” dedi.

Haberin DevamıReklam

“DENİZLİ 7’DEN 70’E SPOR YAPIYOR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı’na gelen sporculara başarılar diledi. Denizli’de 7’den 70’e onlarca dalda verdikleri ücretsiz spor kurslarıyla birçok genç yeteneğin keşfedildiğini, bu sporcuların farklı branşlarda Denizli ve Türkiye’yi temsil ettiğini kaydeden Zolan, şunları söyledi: “Sağlıklı bir gelecek için başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza spor kursları vermeyi sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya, daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir Denizli için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”

SPORCULARDAN BAŞARI SÖZÜ

Berra Kandemir (13): 6 yıldır yüzme branşı ile ilgileniyorum. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok güzel başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum. Tesisleri güzel buldum çok memnunum.

Pelin Tanrıöver (11): 4 yıldır yüzücüyüm. Çok mutluyum yeni arkadaşlarım oldu. Çok güzel bir kulüp. Burada daha güzel başarı elde edebileceğimi düşünüyorum. Tesisler çok güzel havuzu çok iyi.

Haktan Mert Güren (11): 3,5 yıldır yüzüyorum. Burada çok daha rahatız ve imkanlarımız var. Daha fazla gelişiyoruz. Kulvarlarda en fazla 4 kişi yüzüyoruz. Kara salonumuz var, koşu yapıyoruz. Yani bu bizim için çok iyi oldu.

Çağa Kavşut (11): 6 yıldır yüzüyorum. Çok mutluyum. İstediğimiz gibi antrenman yapabileceğiz. Kara salonumuz var, koşu alanımız var. Çok mutluyum.