06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinin Denizli İklim Değişikliği Eylem...

Büyükşehir Belediyesinin Denizli İklim Değişikliği Eylem Planı’na ödül

Haber Merkezi - 17 Kasım 2021 Çarşamba - 15:06 Büyükşehir Belediyesinin Denizli İklim Değişikliği Eylem Planı’na ödül

Denizli Büyükşehir Belediyesi, "Denizli İklim Değişikliği Eylem Planı" ile Sağlıklı Kentler Birliği tarafından ödüllendirildi.

A- A+

Türkiye’nin En Çevreci, En Temiz ve En Sağlıklı Kenti unvanı bulunan, çevre ve su yönetimi projeleriyle Tek Dünya Kentleri Yarışması’nda ikinci olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, “Denizli İklim Değişikliği Eylem Planı” ile Sağlıklı Kentler Birliği tarafından da ödüllendirildi.

Ödül töreni, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, 36’ncı Olağan Meclis Toplantısı’nda gerçekleştirildi. Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yanı sıra, Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, birlik üyesi belediyelerin başkan ve meclis üyeleri katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ödülünü Başkan Osman Zolan, Birlik Encümen Üyesi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın elinden aldı.

“İNSAN SAĞLIĞI VAZGEÇİLMEZİMİZ”

Ödülle ilgili açıklamasında, Denizli Büyükşehir Belediyesinin tüm çalışmalarını insan ve çevre odaklı olduğunu kaydeden Zolan, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz demeden gayret ettiklerini söyledi. Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uzun yıllardan bu yana Sağlıklı Kentler Birliğine üye olan yerel yönetimlerden birisiyiz. Bu noktada birçok çalışmamız var. Çevre ve insan sağlığı her zaman vazgeçilmezimiz ve olmazsa olmazımız olmuştur. Tüm dünyayı olumsuz etkileyen küresel ısınmayı önlemek adına birçok proje yaptık. İklim değişikliği ile ilgili yaptığımız çalışmalarla burada ödüle layık görüldük. Biz ödül almak için değil, vatandaşlarımıza daha yaşanılabilir bir çevre sunmak adına çalışmalar yürütüyoruz. Bu projelerin böyle takdir edilmesi de bizleri mutlu ediyor.”

“ÖDÜLLER MOTİVE EDİYOR”

İklim değişikliği ve çevre projeleriyle ödül almış olmanın kendilerini mutlu ettiğini belirten Zolan, “İklim değişikliği ve su yönetimi projelerimizle Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı tarafından Dünya 2’nciliği ödülü almıştık. Sağlıklı Kentler Birliği’nden de ödül almış olmak bizleri sevindirdi. Biz hedefimize ulaşmak anlamında, daha temiz bir çevre, daha yaşanılabilir bir şehir için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Çevre çok önemli. Eğer biz çevreyi ve doğayı tahrip etmeden korursak, içindeki bütün canlılarla geleceğe aktarırsak zaten insanı yaşatmış olacağız. Bu konuda Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gayretimiz devam ediyor. Bu ödüller de bizleri motive ediyor” dedi.