21.01.2021, Perşembe
0 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir Belediyesi öğrenim yardımı sonuçları açıklandı

Haber Merkezi - 22 Aralık 2020 Salı - 11:56 Büyükşehir Belediyesi öğrenim yardımı sonuçları açıklandı

Denizli Büyükşehir Belediyesince, lise ve dengi okullar düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik yapılacak öğrenim yardımının sonuçları açıklandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2020-2021 eğitim-öğretim yılında lise ve dengi okullar düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik yapacağı öğrenim yardımı sonuçları belli oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının yaptığı değerlendirme sonucunda Denizli ve tüm ilçelerinde eğitim gören, ekonomik durumu iyi olmayan lise ve düzeyindeki öğrencilere 10 ay boyunca aylık 120 lira verilecek. Öğrenim yardımı sonuçları www.denizli.bel.tr adresinden öğrenilebilecek. Değerlendirmede evraklarını eksiksiz getirip, beyan ettiği bilgilerle örtüşen öğrencilere 10 ay boyunca (Eylül-Haziran) 120 lira öğrenim yardımı alacak. Öğrenciler Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık ayı öğrenim yardımlarını toplu halde alacak. Büyükşehir Belediyesince yapılacak öğrenim yardımının toplamda 3,6 milyon lira olduğu kaydedildi.

“GELECEĞE YATIRIM”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geleceğe yatırım yapmaya devam ettiklerini belirterek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitim için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını söyledi. Öğrencilere 10 ay boyunca ayda 120 TL’lik bir destek vereceklerini kaydeden Zolan, “Okuyan, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir gelecek için eğitim yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Öğrencilerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.