21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda eğitimler başladı

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda eğitimler başladı

Haber Merkezi - 22 Ekim 2018 Pazartesi - 16:15 Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda eğitimler başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda, yeni sezon eğitimlerine bin 150 kursiyer ile başlandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda 2018-2019 dönemi eğitimleri başladı. Farklı enstrümanlarla ilgili kurs verilen konservatuvar bünyesinde 2 Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Çocuk Korosu, Gençlik Korosu ve Tasavvuf Müziği Korosu bulunuyor.

Konservatuvarda, farklı yaş gruplarından katılımla haftanın 5 günü gerçekleşen eğitimlerde katılımcılara bu dönem keman, bağlama, kaval, ney, ud, kanun, bateri, piyono, klarnet, gitar, ritm ve kabak kemane başta olmak üzere, farklı birçok enstrüman kursu veriliyor.

“SOSYAL VE KÜLTÜREL HİZMETLERİYLE ÖRNEK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel hizmetleriyle de örnek olduklarını söyledi. Kültür ve sanatın bir toplumun olmazsa olmazlarından olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, konservatuarın genç yeteneklerin keşfedilip geleceğin sanatçılarının açığa çıkmasında büyük rol oynayacağına inancının tam olduğunu belirtti.

Restore edip konservatuara dönüştürdükleri tarihi Külahçıoğlu Un Değirmeni’nde geleceğin sanatçılarının yetişeceğini kaydeden Başkan Osman Zolan, konservatuarın yeni dönemde ücretsiz kursların yanında bir çok etkinlik ve programla Denizlililerin hizmetinde olacağını sözlerine ekledi.