Büyükşehir Belediyesi hizmet binası, Denizli Bölge Adliye Mahkemesine tahsis edildi – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi hizmet binası, Denizli Bölge...

Büyükşehir Belediyesi hizmet binası, Denizli Bölge Adliye Mahkemesine tahsis edildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Aralık 2023 Perşembe - 11:15Güncelleme: 28 Aralık 2023 Perşembe - 11:15
Büyükşehir Belediyesi hizmet binası, Denizli Bölge Adliye Mahkemesine tahsis edildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Bağbaşı Mahallesi’ndeki hizmet binasını Denizli Bölge Adliye Mahkemesine tahsis etti. Tahsisle ilgili protokol imzalandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale ilçesinin Bağbaşı Mahallesi’ndeki hizmet binasını tadilatını yapıp, tüm tefrişatı ile birlikte Denizli Bölge Adliye Mahkemesi olarak kullanılması için Adalet Bakanlığına tahsis etti. Bina, bodrum katındaki aile sağlığı merkezi hariç Denizli Bölge Adliye Mahkemesi olarak kullanılacak.

Binanın kullanımıyla ilgili protokol, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri tarafından imzalandı. Protokole göre, Bölge Adliye Mahkemesi, binayı 5 yıl süreyle bedelsiz olarak kullanacak.

ZOLAN: ARTIK ANTALYA’YA GİDİLMEYECEK

Haberin DevamıReklam
İmza töreninde konuşan Zolan, Denizli’de Bölge Adliye Mahkemesi kurulmasını kentin uzun zamandır arzu ettiğini söyledi. Denizli’nin daha önce Antalya Bölge Adliye Mahkemesine bağlı olduğunu, ilgili yargı süreçlerinin Antalya’da yürütülmek zorunda kalındığına işaret eden Zolan, bunun da avukatlar ve vatandaşlar açısından hem zaman kaybı yarattığını hem de ek maddi yükler getirdiğini anlattı.

Denizli Bölge Adliye Mahkemesi ile bu sorunların artık geride kalacağını belirten Zolan, Denizli’nin büyüyen ve bölgesinde İzmir’den sonra öne çıkan bir şehir olduğunu vurguladı. Ege’de sadece İzmir’de Bölge Adliye Mahkemesi bulunduğunu anlatan Başkan Zolan, artık Denizli’de de Bölge Adliye Mahkemesi olduğunu, bundan sonra Muğla ve Uşak’ın da Denizli’ye bağlı olacağını sözlerine ekledi.

Denizli Bölge Adliye Mahkemesi kurulması için emek veren, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür eden Zolan, “Denizli Bölge Adliye Mahkemesinin hayırlı olmasını diliyor, şehrimizde yaşayan insanlarımıza ve yargının daha hızlı işlemesine katkı sağlamasını temenni ediyorum. Çünkü yargı çok önemli, zaman çok kıymetli. Zamanında sonuçlana