26.01.2021, Salı
9 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden yılbaşı nöbeti

Haber Merkezi - 1 Ocak 2021 Cuma - 11:02 Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden yılbaşı nöbeti

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yılbaşı nedeniyle ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında nöbetteydi. Kısıtlama boyunca ekipler, 65 yaş üstü ile acil ihtiyacı olanların taleplerini karşılamak için görev başında olacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin nöbetçi ekipleri her yıl olduğu gibi bu yılbaşında da görevleri başında hazır bekledi.Bu kapsamda İtfaiye Daire Başkanlığı, DESKİ, Zabıta Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve ilgili tüm ekipler yaşanabilecek olumsuzluklara karşı nöbette bekledi. Vatandaşların her türlü problemi için “Alo 153” telefon hattı ile “112 İtfaiye”, “188 Cenaze” ve Büyükşehir DESKİ “185 Çağrı Merkezi”nin kısıtlama boyunca hizmet vereceği kaydedildi.

KISITLAMA TEDBİRLERİ ALINDI

Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması tedbirleri kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş üstü vatandaşlar ile acil ihtiyacı olan vatandaşların talepleri için nöbetçi ekipler oluşturdu. Söz konusu kişilerin talepleri için Alo 153 hattını arayabilecekleri ifade edildi.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMUYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak ve parklarda besleme çalışması yapmayı sürdürüyor. Sokak hayvanları için koyduğu su kaplarını da kontrol eden Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasında söz konusu besleme çalışmalarının süreceğini belirtti.

“YARINIMIZ BUGÜNDEN DAHA GÜZEL OLSUN”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gerek yeni yıl gerekse Kovid-19 nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması için tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. Belediyecilik hizmetlerinde aksama yaşanmayacağını kaydeden Zolan, tüm hemşehrilerine sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl temennisinde bulundu. Büyükşehir nöbetçi ekiplerine teşekkür eden Zolan, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatandaşlarımızın rahat, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Allah’ım birlik ve beraberliğimizi daim eylesin, yarınımız bugünden daha güzel olsun” dileğinde bulundu.