26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi 14 meslek lisesine destek...

Büyükşehir Belediyesi 14 meslek lisesine destek verecek

Haber Merkezi - 5 Ekim 2021 Salı - 13:52 Büyükşehir Belediyesi 14 meslek lisesine destek verecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, “Mesleki Eğitimde 1000 Okul İyileştirme Projesi”ni, 14 mesleki ve teknik anadolu lisesine vereceği katkıyla katılacak.

A- A+

Milli Eğitim Bakanlığının okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek amacıyla yürüttüğü Mesleki Eğitimde 1000 Okul İyileştirme Projesi, denizli’de de uygulanacak. Projeyle ilgili Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Protokol törenine Vali Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Milli Eğitim Müdür vekili Süleyman Ekici, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Hayrullah Akgün katıldı.

Protokol kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi, 14 adet mesleki ve teknik Anadolu lisesinin fiziki olarak iyileştirilmesine katkıda bulunacak, öğrencilerin eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini destekleyecek.

Haberin DevamıReklam

Vali Ali Fuat Atik, protokol törenindeki konuşmasında, mesleki eğitimin önemine değinerek, devletin tüm kurumları ile birlikte eğitime destek olmaya devam ettiklerini söyledi. Katkılarından dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür eden Atik, protokolü hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Zolan ise, eğitime yatırımın yarınlara yatırım olduğu bilinciyle hareket ettiklerini vurguladı. Eğitim-öğretim için tüm imkanlarını seferber etmeyi sürdüreceklerini kaydeden Zolan, “Tüm kurumlarımızla birlikte el ele gönül gönüle çalışıyoruz. Sayın Valimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İmzaladığımız protokolün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.