22.04.2021, Perşembe
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti 1...

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti 1 eksildi, CHP 1 arttı

Engin ÜNAL / D20HABER - 15 Ocak 2018 Pazartesi - 18:14 Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti 1 eksildi, CHP 1 arttı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde sandalye sayısında değişiklik oldu. Güney üyesi Celal Özbilen’in AK Parti İlçe Başkanlığına seçilmesi nedeniyle istifa etmesi üzerine, yerine Seçim Kanunu gereğince yedek listeden CHP'li Ahmet Dalcı gelecek.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin en genç üyesi olan 30 yaşındaki Celal Özbilen, bir süre önce yapılan kongrede AK Parti Güney İlçe Başkanlığına seçildi. Genel merkezin bu konuda aldığı karar gereğince Özbilen, meclis üyeliğinden istifa etti. Özbilen, katıldığı son meclis toplantısında plaketle uğurlandı.

Özbilen’e paketini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti’nin ilke kararı gereğince bu istifanın olduğunu belirterek, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Özbilen de 2014’den bu yana görev yaptığı mecliste önemli çalışmalara imza atıldığını, kendisinin de imzası bulunmasından mutluluk duyduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Zolan, Özbilen’e meclis çalışmalarına katkısından dolayı plaket verdi.

Bu arada Büyükşehir Belediye Meclisi’nde sandalye dağılımı değişti. Özbilen’den boşalan Güney üyeliğine CHP’den Ahmet Dalcı geldi. Buna göre, AK Parti’nin üye sayısı 47 ‘ye düşerken CHP’nin üye sayısı 20’ye yükseldi. MHP’nin ise 8 üyesi bulunuyor.