04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Zolan: Tarihi Kaleiçi Çarşısı’nı ihtişamlı günlerine döndüreceğiz

Haber Merkezi - 12 Şubat 2021 Cuma - 12:58 Zolan: Tarihi Kaleiçi Çarşısı’nı ihtişamlı günlerine döndüreceğiz

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tarihi Kaleiçi Çarşısı'nda başlayacak yenileme çalışması öncesi esnaf ile bir araya geldi. Zolan, Projemizle tarihi çarşımızı yeniden eski ihtişamlı günlerine döndürerek ekonomiye ve özellikle turizme daha fazla katkı sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin önemli simgelerinden olan ve 800 yıllık geçmişe sahip tarihi Kaleiçi Çarşı’nda yapacakları düzenleme kapsamında incelemede bulundu. Zolan’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Seval Gebeş, Kaleiçi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Soner Yıldız, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Hasan Tuğrul Özkan ve beraberindekiler eşlik etti. Ahilik geleneğinin temellerinin atıldığı tarihi çarşıda esnafla bir araya gelen Zolan, bir süre tarihi çarşıda incelemede bulunup sokakları gezdi.

“TARİHİ DEĞERLERİMİZE SIMSIKI SAHİP ÇIKIYORUZ”

İki etaptan oluşan Denizli Kaleiçi Muhtelif Sokakları Üst Örtü Projesi ve Cephe Sağlıklaştırma Projesi’ne kısa süre  sonra başlayacaklarını anlatan  Zolan, “Projemizle tarihi çarşımızı yeniden eski ihtişamlı günlerine döndürerek ekonomiye ve özellikle turizme daha fazla katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi. Projeyle bölgeye bir canlılık getireceklerini aynı zamanda ecdattan kalan tarihi değerlere de sımsıkı sahip çıkacaklarını ifade eden Zolan, “Kaleiçi muhteşem bir güzelliğe kavuşacak, tarihi çarşımızın çehresi değişecek. Tarihi dokuya uygun yapılacak yenileme çalışması ile olumsuz görüntüler giderilerek Kaleiçi’nde bir bütünlük sağlanacak. Şimdiden Denizlimize, esnafımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.