09.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir ara tatile girecek öğrenciler için...

Büyükşehir ara tatile girecek öğrenciler için etkinlikler düzenleyecek

Haber Merkezi - 12 Kasım 2022 Cumartesi - 11:11 Büyükşehir ara tatile girecek öğrenciler için etkinlikler düzenleyecek

İlk ve orta eğitim kurumlarında 14 Kasım’da başlayacak birinci dönem ara tatili kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesince, ücretsiz çocuk tiyatroları ile planetaryumda gösteri hazırlandığı belirtildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, biriğnci ara tatil ile birlikte çocuk oyunlarıyla dolu tiyatro gösterileri ile Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde bulunan planetaryumda (gezegen evi) keyifli gösterimler hazırlandığını duyurdu.

14 Kasım Pazartesi başlayacak olan etkinliklerde çocuklara özel birbirinden eğlenceli 4 oyun beğeniye sunulacak. Bursa Çeksanat Tiyatro Topluluğu’nun hazırladığı “Don Quijote” oyunu 14 Kasım’da saat 20.00’de, yine aynı topluluğun sergileyeceği “Fırtına” adlı oyun 15 Kasım’da saat 14.30’da sahnelenecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Söz Sende” oyunu 16 Kasım saat 20.00’de, “Seksen Günde Dünya Gezisi” oyunu ise 17 Kasım saat 14.30’da çocuklara özel olarak Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda ücretsiz olarak sahnelenecek.

Haberin DevamıReklam

14-20 Kasım tarihleri arasında çocuklara özel hizmet verecek planetaryumda ise “Zula ve Ekibi (+4)”, “Zula Ekibi Dünyaya Dönüş (+4)”, “Polaris(+4)”, “Evrendeki Vaha (+8)”, “Teleskop(+8)”, “Dünya Gezegeninin Doğuşu”ve “Kara Delikler (+12)” adlı filmlerin gösterimleri 28 ayrı seansta sunulacak.Planetaryumda sıra dışı bir deneyim yaşamak isteyen öğrencilerin Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nden ücretsiz davetiyeleri temin edebilecekleri belirtildi.

Çocuklara ara tatilde özel bir hediye vermek istediklerini söyleyen Zolan, “Çocuklarımız ara tatile başlayacak. Biz de çocuklarımızın daha verimli ve eğlenceli bir tatil geçirmeleri ve keyifle dinlenebilmeleri için birbirinden eğlenceli ve özel oyunlarımız ile gösterimleri çocuklarımızla buluşturma kararı aldık. Bu özel şenlik tadındaki etkinliklerimize tüm çocuklarımızı bekliyoruz” diye konuştu.