25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir 2021 Faaliyet Raporu kabul edildi

Büyükşehir 2021 Faaliyet Raporu kabul edildi

Haber Merkezi - 19 Nisan 2022 Salı - 11:45 Büyükşehir 2021 Faaliyet Raporu kabul edildi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılı faaliyet raporu onaylandı. Başkan Osman Zolan, 2021 yılında pandemi şartlarına rağmen Büyükşehir Belediyesi olarak başarılı bir yıl geçirdiklerini söyledi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı Olağan Toplantısı’nın son oturumu yapıldı. Zolan’ın başkanlık ettiği toplantıda, Denizli Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı faaliyet raporu da görüşüldü.

ZOLAN: ÖNEMLİ KARARLARA İMZA ATTIK

Zolan, faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında yaptığı konuşmada, şehrin ihtiyaç ve taleplerini karşılamak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Zolan, “Her yıl olduğu gibi 2021 yılında da hizmetler en üst seviyede en güzel şekilde yapılmaya devam edildi. Milletin emanetine sahip çıkma hassasiyetiyle yolumuza devam ettik. Burada şehrimizle ilgili birçok önemli kararların altına imza attık. Şehrimiz, ülkemiz ve dünyamız çok zor günlerden geçti. Salgınla birlikte birçok dostumuzu, hemşehrimizi kaybettik. Tüm kurumlarla işbirliği içerisinde şehrimizde Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen vazifeyi en üst seviyede yaptık” dedi.

Fen İşlerinden Park ve Bahçelere, Kırsal Hizmetlerden Çevre Koruma ve Kontrol Dairesine tüm dairelerin çalışmalarınI anlatan Zolan, 2021 yılında meydana gelen yangın ve orman yangınları ile başarı ile mücadele edildiğini kaydetti.

Dünyada ve Türkiye’de zorlu pandemi şartlarının yaşanmış olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesinin performansının gayet olumlu ve güzel geçtiğini belirten Zolan, “Tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte elimizden geleni yaptık, gecemizi gündüzümüze kattık. 2022 yılının daha güzel geçmesini temenni ediyoruz. Her yıl bir önceki yılı geçmemiz gerekiyor. İnşallah böyle devam ederek şehrimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Şehrimiz bugün Türkiye’de örnek gösterilen şehirler arasındadır. Ulaşım, spor, yeşil alan, altyapıda nereden bakarsanız bakın şehrimizle gurur duyabilirsiniz. Çok şükür ne diyoruz? Birlikte başardık, hep beraber başardık. İnşallah aynı şekilde birlikte el ele vererek Allah’ım çalışmayı nasip etsin. Çok değerli meclis üyelerimize, çalışma arkadaşlarıma yapmış olduğu katkı ve çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Zolan’ın 2021 yılı faaliyet raporu sunumunun ardından yapılan oylamada, Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılı faaliyet raporu oy çokluğuyla kabul edildi.