Buldan’a yeni itfaiye hizmet binası yapılacak – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
6 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Buldan’a yeni itfaiye hizmet binası yapılacak

Buldan’a yeni itfaiye hizmet binası yapılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Aralık 2023 Cuma - 11:39Güncelleme: 29 Aralık 2023 Cuma - 11:39
Buldan’a yeni itfaiye hizmet binası yapılacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Buldan ilçesine yeni itfaiye hizmet binası yaptırıyor. Hizmet binası iki katlı olarak planlandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, itfaiye hizmetlerinde ihtiyaç olan bölgelere yeni hizmet binaları kazandırıyor. Bu kapsamda Buldan ilçe merkezine yeni itfaiye hizmet binası inşa ediliyor. Yaklaşık 400 m² alan içerisine inşa edilen itfaiye hizmet binası 2 kat olacak.

Hizmet binasında bekleme salonu, yemekhane, idari kısım ve sosyal ihtiyaçların karşılanacağı bölümler yer alacak. İtfaiyenin kapasite de 4 araç olarak belirlendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin büyükşehir olması ile birlikte itfaiye hizmetlerini il genelinde vermeye başladıklarını belirterek, itfaiyenin dünya standartlarında donanıma sahip olduğunu söyledi.

İtfaiye teşkilatının araç, ekipman ve personeli ile Türkiye’ye örnek olduğunu vurgulayan Zolan, “Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek, canlarına tek bir zarar gelmemesi için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Buldan ilçe merkezimize yeni bir itfaiye hizmet binası kazandırıyor, teşkilatımızın gücüne güç katıyoruz. Yeni binamız şimdiden hayırlı olsun” dedi.