Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği başladı – D20Haber
23.06.2024, Pazar
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği...

Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Ağustos 2023 Çarşamba - 11:14Güncelleme: 23 Ağustos 2023 Çarşamba - 11:14
Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği başladı

Denizli’de düzenlenen ve Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 il ile bunlarla kardeş il olan kentlerden gelen çocukların katıldığı “Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği” başladı.

Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Valiliği, Türkiye Futbol Federasyonu,Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), Spor Ege Derneği ve Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiye düzenlendi.

Şenliğe depremin yıkıma yol açtığı Hatay, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır,Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş ve Elazığ’dan gelen çocukların oluşturduğu 11 takım ile kardeş il olarak belirlenen Denizli, Aydın, İzmir, Antalya, Uşak, Kütahya, Manisa, Afyon, Muğla, Burdur ve Ispartalı çocukların yer aldığı 11 takım katılıyor.

Şenliğin başlaması dolayısıyla kortej düzenlendi. Denizli Valiliği önünde başlayan korteje, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Durmuş Cansever, TFF İzmir Bölge Müdürü Sevgi Koçak Özdemir, futbol şöleni için kente gelen sporcular ve davetliler katıldı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Denizli Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde yürüyüşe geçen gruplar, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nı takip ederek 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na kadar devam eden korteje katıldı. Korteje Denizliler cadde boyunca yoğun ilgi gösterdi.

15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda toplanan kortej coşkusuna Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da eşlik etti. Zolan, Süper Lig Hakemi Ümit Öztürk ve şenliğe katılan çocuklar, mini futbol sahasında bir süre futbol oynadı. Renkli görüntülere sahne olan oyun seyircilerden büyük alkış topladı.

Haberin DevamıReklam
“KONU GENÇLİK VE SPORSA BİZ VARIZ”

Şenlik açılış töreninde konuşan Zolan, “birlikte güçlüyüz” teması ile birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel günlere yürüyeceklerini söyledi. 22 ilden 264 sporcunun centilmence, başarılı müsabakalara imza atacağını ifade eden Zolan, şunları kaydetti:

“Gençlerimizi geleceğe hazırlamak ve yeteneklerini keşfetmek adına güzel bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Böyle bir proje bize geldiğinde konu gençlik ve sporsa biz varız dedik. Çünkü gençler bizim geleceğimiz, gözbebeğimiz. Spor da çocuklarımızı geleceğe hazırlayan en güzel etkinliklerden birisidir. Spor disiplin işidir, kuralları vardır, hayatta öyledir. Spor ekip işidir, hayatta da ekip ile başarıya ulaşırsınız. Spor ile aynı zamanda çocuklarımız özgüven ile fiziksel ve ruhsal anlamda en üst seviyeye kavuşur. Sizler geleceği inşa edeceksiniz, sizlere bu ülkeyi emanet edeceğiz. Katılım sağlayan, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum.”

TURNUVA 3 GÜN SÜRECEK

Toplam 22 ilden 264 çocuğun katıldığı şenlik üç gün sürecek. Karşılaşmalar, Kınıklı ve Doğan Seyfi Atlı statlarında oynanacak. 24 Ağustos saat 20.30’da Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek kapanış töreninde katılım belgesi ve madalyaları takdim edilecek.