20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Bilal Erdoğan’a kumaş dokuttular

Bilal Erdoğan’a kumaş dokuttular

Haber Merkezi - 16 Mayıs 2017 Salı - 17:46 Bilal Erdoğan’a kumaş dokuttular

Türk dünyasının dört bir yanından yüzlerce sporcu ve kanaat önderinin katıldığı Etnospor Kültür Festivali 2017 sona erdi. Denizli standını ziyaret eden Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan dokuma tezgahında kumaş dokudu.

A- A+

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Etnospor Kültür Festivali sona erdi. ‘Ok yaydan çıkıyor’ sloganı ile Türk dünyasından ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen katılımcılar ile festivalde renkli görüntüler ortaya çıktı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Denizli standı da ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Denizli standında Yatağan bıçakları, Buldan dokuması, Yeşilyuva ayakkabıları ve toprak çömleğin yapım aşamaları sergilenirken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi de ziyaretçilere izlenmesine doyum olmaz gösteriler sundu.

ERDOĞAN’DAN DENİZLİ STANDINA İLGİ

Denizli standını ziyaret eden Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’a Fatih Sultan Mehmet’in kılıcının bir benzeri kılıç ve bunun yanında üzerinde isminin yazılı olduğu bir Yatağan bıçağı hediye edildi. Denizli standına yoğun ilgi gösteren Erdoğan, dokuma tezgahının başına geçerek bir süre kumaş dokudu. Erdoğan, tel kırma, çömlek ve Yeşilyuva ayakkabılarıyla da yakından ilgilendi.

Haberin DevamıReklam

BORSA İSTANBUL BAŞKANI DENİZLİ STANDINDA

Denizli standını Borsa İstanbul (BİST) Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Kardağ da ziyaret etti. Yatağan kılıcı ve tel kırma hediye edilen Karadağ, Denizli standında uzun süre vakit geçirdi. Buldan dokuma tezgahına ve çömlek yapımına yoğun ilgi gösteren Himmet Karadağ, demir dövmeyi de ihmal etmedi.

“DEĞERLERİMİZİ GELECEĞE BIRAKILMALIYIZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Anadolu’nun çok zengin bir coğrafya olduğunu belirterek, Etnospor Kültür Festivali’nde tanıtılan birçok değerin geleceğe miras bırakılması gerektiğini söyledi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu konuda birçok yatırımı olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Köklerimiz ne kadar sağlam olursa geleceğe daha güvenle bakarız. Çünkü biz gençlerimize, geleceğimize kendi kültürümüzü öğretmezsek başka ülkelerin kültürlerini öğrenirler. Bu değerlerimizin yaşatılması, güzelliklerin devam etmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.