15.05.2021, Cumartesi
15 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Beyağaç’ta alt ve üst yapı çalışmaları...

Beyağaç’ta alt ve üst yapı çalışmaları tamamlandı

Haber Merkezi - 4 Mayıs 2021 Salı - 13:27 Beyağaç’ta alt ve üst yapı çalışmaları tamamlandı

Denizli Büyükçehir Belediyesince, üst yapı çalımaları kapsamında Beyağaç’ta 5 bin ton sıcak asfalt, 8 km sathi kaplama asfalt ile 215 bin metrekare kilit parke taşı döşendiği belirtildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü’nün bir süre önce başlattığı çalışma ile Beyağaç’a 70 kilometre içme suyu hattı ve 47 kilometre kanalizasyon hattı döşendi. Ayrıca bin metreküplük içme suyu deposu da tamamlanarak hizmete alındı.

5 BİN TON SICAK ASFALT

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının hemen ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın başladığı üst yapı çalışmaları kapsamında ise ilçe merkezindeki ana ve ara yollara 5 bin ton sıcak asfalt döküldü. Denizli Büyükşehir Belediyesi üst yapı çalışmaları kapsamında, ilçe merkezinde 5 bin ton sıcak asfaltın yanı sıra 8 km sathi kaplama asfalt ile 10 bin metrekarelik alanda beton kilit parke taşı kaldırım çalışması gerçekleştirdi. Bunun yanında ilçe genelindeki yollara 215 bin metrekare beton kilit parke taşı döşendiği ifade edildi. Ayrıca, Muğla Caddesi ile Beyağaç-Kale ve Beyağaç-Tavas arası asfaltlanırken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri de yol çizgi çalışmasını tamamladı.

“BEYAĞAÇ İLÇEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hemşehrilerinin daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için ilk günkü heyecanla gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Zolan konuşmaısnda şunları söyledi: “Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üst yapı çalışmalarına başladık ve Beyağaç’ı modern bir üst yapıya kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemizde baştan aşağı içme suyu ve kanalizasyon hatlarını değiştirdik. Ayrıca 1000 metreküplük içme suyu deposu da inşa ederek hemşehrilerimizin kullanımına sunduk. Beyağaçlı hemşehrilerimiz sabrettiler, bize güvendiler ve destek verdiler. Şükürler olsun, vermiş olduğumuz sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Üst yapı çalışmalarımızı da tamamlayarak Beyağaç’ın güzelliğine güzellik kattık. Beyağaç ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.