28.10.2020, Çarşamba
12 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu

Benim Mahallem projesi büyüyor

Haber Merkezi - 1 Ağustos 2017 Salı - 12:08 Benim Mahallem projesi büyüyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen “Benim Mahallem” projesine Akçeşme Mahallesi de katıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin mahalle muhtarlarının başkanlığında oluşturduğu ve ilk olarak 8 mahallede başlatılan Benim Mahallem projesi büyüyor. Mahalle ölçeğinde yönetim birimi oluşturulup, karar süreçlerine halkın katılımının sağlanması ve mahallenin ortak ihtiyaçlarının belirlenerek, mahallenin yaşam kalitesinin geliştirilmesi hedeflenen projeye Akçeşme Mahallesi de dahil oldu.

Akçeşme Mahallesi’nde gerçekleştirilen proje toplantısına Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Genel Sekreter Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Akçeşme Mahalle Muhtarı Şaban Heybeli ve mahalle sakinleri katıldı.

Benim Mahallem ile mahalle sakinlerinin yaşadıkları sorunlara kendilerinin çözüm üreterek karar sürecinde de yer alacaklarını ifade eden Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, projenin her geçen gün büyüdüğünü söyledi.

“MAHALLE SAKİNLERİ ALINAN KARARLARA DAHİL OLACAK”

Bundan sonraki süreçte karar alırken, Akçeşme Mahallesi’ni konuşurken ortak hareket etmek istediklerini kaydeden değirmenci, “Artık yönetim anlayışı değişiyor. Bizler bu sürece sizleri de dahil etmek için geldik. Bizden sonra gelecek nesillere, çocuklarımıza ve torunlarımıza daha güzel bir gelecek bırakalım istiyoruz. Bizler bu halkaları biraz daha genişletelim istiyoruz. Kadını, genci, çocuğu, engellisi, yetişkini, yaşlısı ile herkes mahalle meclislerimize dahil olsun. Bu proje ile Akçeşme’de yaşayan vatandaşlarımız belirli periyotlarda bir araya gelerek birbirlerini tanıyacak, sohbet edecek fikir alışverişinde bulunacak ve düşünülen güzellikleri birlikte paylaşacaklar ” diye konuştu.