06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Belediye otobüsünde bulunan poşetten para çıktı

Belediye otobüsünde bulunan poşetten para çıktı

Haber Merkezi - 2 Şubat 2022 Çarşamba - 12:17 Belediye otobüsünde bulunan poşetten para çıktı

Denizli’de, Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma hizmeti veren otobüste bulunan poşetten 4 bin 900 lira para çıktı. Para sahibine ulaştırıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ’ye ait Teleferik – Servergazi Hastanesi hattında sefer yapan 130 numaralı otobüste görev yapan şoför Rıdvan Çelik, son durakta mola verdi ve aracın içini kontrol etti. Koltukların arasındaki poşeti fark eden Çelik, kontrol ettiğinde içinde para olduğunu gördü. Ardından da hat amirliğine bilgi verdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Genel Müdürlüğüne teslim edilen poşet içerisinde 4 bin 900 TL olduğu belirlendi.

PARA HASTA KARDEŞİNE AİTMİŞ

Paranın sahibi Şükran Bilginç ise, alışveriş yapmak için markete girdiğinde çantasındaki paranın yerinde olmadığını fark etti ve durumu hemen eşine söyledi. Paranın olduğu poşetin otobüste düşürülmüş olabileceğini düşünen Bilginç Ailesi, ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ’yi arayıp, kayıp ihbarında bulundu.

Bunun üzerine paranın şoför tarafından bulunduğu haberi verilen Bilginç Ailesi büyük sevinç yaşadı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gonca, Genel Müdür Mustafa Gökoğlan ve şoför Rıdvan Çelik, davet edildiği Ulaşım AŞ’de Bilginç ile bir araya gelerek kaybedilen parayı teslim etti.

Haberin DevamıReklam

Şükran Bilginç, paranın hasta kardeşine ait olduğunu ve emaneten kendisinde bulunduğunu söyleyerek, şoför Çelik’e teşekkür etti. Bilginç, “Eşim hemen belediyemizi aradı ve ondan sonra paramızı aldık. Hepiniz hakkınızı helal edin. Şoför kardeşim helal süt emmiş” diye konuştu.

ÇÖP POŞETİ SANMIŞ

Otobüs şoförü Rıdvan Çelik ise, son durakta otobüsü kontrol ederken poşeti gördüğünü belirterek, “Hatta çöp atmışlar buraya diye kızdım. Poşeti aldığımda ise içerisinde parayı gördüm. Hemen parayı aldım hat amirime bilgi verdim, para bulduğumu söyledim” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Gökoğlan da, şoför Rıdvan Çelik’e teşekkür ederek, güvenli ve güler yüzlü ulaşım anlayışı ile çalıştıklarını söyledi. Gökoğlan, “Helal paraymış. Ben şoför kardeşimize de çok teşekkür ediyorum. Bizim görevimiz vatandaşlarımızın ulaşımlarını sağlamak ve güvenli bir şekilde hizmet vermek” ifadelerini kullandı.