05.07.2022, Salı
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Başarılı yüzücülerden Zolan’a ziyaret

Başarılı yüzücülerden Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 16 Şubat 2022 Çarşamba - 11:29 Başarılı yüzücülerden Zolan’a ziyaret

Türkiye Bireysel Açık Yüzme Kış Şampiyonası’nda birincilik elde eden İbrahim Burhan Emine Doğa Aktaş, 6’ncı olan Berkay Çağdaş Ülker’in de aralarında bulunduğu Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

A- A+

Ziyarete Osman Zolan’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut, antrenörler ve sporcular katıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zolan, sporcu ve antrenörleri tebrik etti, başarılarının devamını diledi. Çocuklara ve gençlere spor yapma imkanı sağlayarak geleceğin başarılı sporcularının yetişmesine imkan sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Zolan, “Sizler branşınızda ülkemizi daha ileriye götürmek için çalışmalarınızı sürdürmelisiniz. İçinizde Milli Takıma seçilen sporcularımız var. Bu da ayrı bir gurur, her birinizi tebrik ediyorum. Geleceğimiz siniz, sizlerin başarıları bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor” dedi.

“SADECE FORMA İLE YARIŞ KAZANILMAZ”

“Gayret etmedikten sonra hangi takımda olduğunuzun bir önemi yok” diyen Zolan, şöyle konuştu: “Sadece forma ile yarış kazanılmaz. Esas olan gayret etmek, çalışmak ve disiplindir. Tesisler anlamında imkanların sunulmasıdır. İnşallah önümüzdeki senelerde çok daha iyi başarılar elde edersiniz. Derece, madalyalar bir yana spor yapmanız başlı başına bir kazançtır. Hedefimiz madalya almaktan ziyade spor yapmak, geleceğe örnek olmaktır. Denizli’deki gençlerimize örnek olduğunuz ve çekim merkezi oluşturduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.”

Haberin DevamıReklam

BÜYÜKŞEHİR’DEN 3 SPORCU MİLLİ TAKIMA SEÇİLMİŞTİ

Geçen hafta Türkiye Yüzme Federasyonu’nun Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlediği Açık Su Yüzme Kış Şampiyonası’nda Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu İbrahim Burhan 1000 metre erkekler serbest stilde; Emine Doğa Aktaş ise 1000 metre kızlar serbest stilde Türkiye Şampiyonu oldu. Berkay Çağdaş Ülker ise 1000 metre erkekler serbest stilde Türkiye 6’ncısı oldu. Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları aldıkları başarılı derecelerle Açık Su Milli Takımı’na seçilmeye hak kazandı.