28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinden Barış Manço Anma Konseri

Büyükşehir Belediyesinden Barış Manço Anma Konseri

Haber Merkezi - 19 Şubat 2022 Cumartesi - 11:33 Büyükşehir Belediyesinden Barış Manço Anma Konseri

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Anadolu rock müziğinin öncüsü Barış Manço’yu düzenlenen konserle andı. Konserde, sevilen sanatçının şarkıları seslendirildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, şarkılarıyla Türk halkının gönlünde taht kuran ünlü sanatçı Barış Manço’yu ölümünün 23. yılında da anmak için özel bir konser programı düzenledi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu’nda düzenlenen anma gecesine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcıları Serhat Akbulut, Ömer Faruk Özer, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Mehmet Bacaklı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Genel Sanat Yönetmeni Hakan Eyiden yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın sahne aldığı anma konserinde Barış Manço’nun en sevilen eserleri seslendirildi. Anma gecesine katılan Denizlililer, şarkılara eşlik etti.

Haberin DevamıReklam

“BARIŞ MANÇO BİZİM DEĞERİMİZDİR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, anma gecesinde salonu dolduran sanatseverlere teşekkür ederek, “Barış Manço bizim değerimiz, halkın gönlünde yer etmiş bir sanatçımız. Gerçekten milletimizin, halkımızın duygularını dile getiren Barış Manço’yu saygı ve rahmetle anıyorum, mekânı cennet olsun. Geriye bırakmış olduğu çok güzel eserler var. Siz ona sahip çıktıkça, o yaşamaya devam edecek. O gönlümüzde, bizim nazarımızda ölmedi. Salonumuzun tamamını doldurarak bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerime, Mehmet Bacaklı kardeşimize, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestramıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.