09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Balkan Atletizm Şampiyonası başladı

Balkan Atletizm Şampiyonası başladı

Haber Merkezi - 16 Temmuz 2022 Cumartesi - 18:23 Balkan Atletizm Şampiyonası başladı

Denizli’de düzenlenen U20 Balkan Atletizm Şampiyonası başladı. Şampiyonaya 17 ülkeden 321 sporcu katılıyor.

A- A+

Bu yıl 52’ncisi düzenlenen U20 Balkan Atletizm Şampiyonası Denizli’de yapılıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Albayrak Atletizm Sahası’nda düzenlenen şampiyonanın açılış töreni AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanvekili Yasin Taş, Balkan Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Galia Puhaleva ve sporcuların katılımıyla yapıldı.

Haberin DevamıReklam

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, U20 Balkan Atletizm Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğunu belirterek, katılan sporculara başarı diledi. Zolan, “İnşallah spor yaparak hem sağlığımızı hem birliğimizi hem de dayanışmamızı en üst seviyeye çıkarmayı temenni ediyorum. Katkı sağlayan federasyonumuza, Gençlik ve Spor Bakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. İyi yarışlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanvekili Yasin Taş ise, organizasyonların genelde İstanbul’da dikkat çekerek, “Bu organizasyon 2013’te de Denizli’de yapılmıştı. Yine bir Balkan Şampiyonası için Denizli’deyiz. Bize bu destekleri sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Balkan Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Galia Puhaleva da, Denizli’de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, katkı sağlayan herkese teşekkür etti, tüm sporculara başarı diledi.

Konuşmaların ardından 17 ülkeden 321 sporcunun katıldığı müsabakalar başlarken, organizasyona katkı sağlayan Başkan Zolan’a Türkiye Atletim Federasyonu tarafından plaket takdim edildi.

Toplam 42 dalda madalya dağıtılacak şampiyona yarın (pazar) sona erecek.