Bahçelievler Taziye Evi hizmete açıldı – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Bahçelievler Taziye Evi hizmete açıldı

Bahçelievler Taziye Evi hizmete açıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Mart 2024 Pazar - 14:38Güncelleme: 17 Mart 2024 Pazar - 14:38
Bahçelievler Taziye Evi hizmete açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yakınlarını kaybeden vatandaşların başsağlığı dileklerini daha rahat bir ortamda kabul edebilecekleri taziye evlerine bir yenisini daha ekledi. Bahçelievler Taziye Evi, hizmete sunuldu.

Denizli’de yakını vefat eden kimselerin taziye dileklerini daha rahat bir ortamda kabul edeceği Denizli Büyükşehir Belediyesi Bahçelievler Taziye Evi’nin açılışı yapıldı. Bahçelievler Mahallesi’ndeki Salihler Cami altında yapılan sosyal tesisin açılışına, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Aydın, Seval Gebeşve Ömer Faruk Özer, Merkezefendi Belediye Başkan AdayıEkrem Başer, mahalle muhtarları ve vatandaşmar katıldı.

 

Başkan Zolan, burada yaptığı konuşmada, yakınları vefat eden vatandaşların başsağlığı dileklerini daha rahat bir ortamda kabul edebilecekleri taziye evi ihtiyacını gidermeye devam ettiklerini söyledi. Bu kapsamda Bahçelievler Taziye Evi’nin açılışını yaptıklarını belirten Zolan, “Her nefis ölümü tadacaktır. Son nefesten sonra geride kalanlar, bu mekanlardataziyeleri kabul edip sevenleri ile bir araya gelecektir” dedi.

“VATANDAŞLARIN TALEBİ YERİNE GETİRİLDİ”

Denizli Büyükşehir Belediyesinin de yapımına katkı sağladığı Salihler Cami altına inşa ettikleri Bahçelievler Taziye Evi’nin hayırlı olmasını dileyen Başkan Zolan, “Taziye evimizin yapımında emek veren çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi çalışanları her konuda olduğu gibi burada da gereken gayreti gösterdi” diye konuştu.

Taziye evi yapımı için vatandaşlardan talep geldiğini, en uygun yerin ise hem ulaşım kolaylığı hem de konumu dolayısıyla Salihler Cami altını tercih ettiklerini anlatan Zolan, Kayıhan ve Aktepe Mahallesi’nin ardından bir taziye evini daha açtıklarını, önümüzdeki dönemde ihtiyaç olan yerlere de taziye evi yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

BAŞKAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Milletvekili Ök ise, cami ve taziye evinin yapımı için başta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan olmak üzere emek veren herkese teşekkür ederek, “Taziye evinin bölge insanı için bir ihtiyaçtı. Bu ihtiyacı da giderdiği için Başkanımız Osman Zolan’açok teşekkür ediyoruz. İnşallahburada güzel birliktelikler olur. Taziye evlerinde acılarımızı paylaşmak için birlikteyiz ama aynı zamanda böylece bir mekanada ihtiyacımız var. Her şey en ince detayına kadar düşünülmüş, güzel bir mekan olmuş, çok modern bir tasarımı var. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinleri de tesis için Başkan Zolan’a teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından taziye evinin açılışı dualarla yapıldı.