Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yılında, Cumhuriyet’in doğuşu dans gösterisiyle anlatılacak – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yılında, Cumhuriyet’in...

Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yılında, Cumhuriyet’in doğuşu dans gösterisiyle anlatılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Şubat 2024 Perşembe - 11:06Güncelleme: 1 Şubat 2024 Perşembe - 11:06
Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yılında, Cumhuriyet’in doğuşu dans gösterisiyle anlatılacak

Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yıl dönümünde, İstanbul Devlet Halk Dansları Topluluğu 4 Şubat Pazar günü “Çanakkale’den Cumhuriyet’e Zafere Doğru” gösterisiyle ile sahne alacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Devlet Halk Dansları Topluluğu, Cumhuriyet’in doğuşunun destansı bir şekilde anlatıldığı dans koreografilerinden oluşan “Çanakkale’den Cumhuriyet’e Zafere Doğru” programı ile Denizlililer için sahne alacak.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu’nda 4 Şubat Pazar günü saat 20.00’de başlayacak programın ücretsiz olduğu, tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.

ATATÜRK RESİMLERİ SERGİSİ

Öte yandan Atatürk’ün kente gelişinin 93. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bir de sergi düzenleneceği ifade edildi. Bu kapsamda, Pamukkale Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin “Atatürk Resimleri” karma sergisi 4-8 Şubat tarihleri arasında Turan Bahadır Sergi Salonu’nda beğeniye sunulacağı aktarıldı.

“AYNI HEYECANLA”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 93 yıl önce Denizli’ye gelerek kenti gururlandırdığını söyledi. O günü aynı güzellik, şuur ve heyecanla yaşamak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini kaydeden Zolan, tüm hemşehrilerini bu güzel programlara davet etti.