26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Aşıklardan Zolan’a ziyaret

Aşıklardan Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 21 Şubat 2022 Pazartesi - 14:30 Aşıklardan Zolan’a ziyaret

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Ege Âşıklar Bayramı kapsamında kente gelen âşıklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

A- A+

Ziyarete, Türkiye’nin çeşitli illerinden ve Türk dünyasından Denizli’ye gelen âşıklar ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı katıldı. Denizlili Ozan Nihat, Uluslararası Ege Âşıklar Bayramı vesilesi ile kente gelen 20 ozanı tek tek tanıtarak Başkan Zolan’a teşekkür ederek, “Denizli tarihinde ilk defa sizler bu âşıklık geleneğimize ve kültürümüze kucak açtınız” diye konuştu. Ozanlar ise hazırladıkları dörtlüklerle ziyarete renk kattı.

“KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kente gelen ozanlara teşekkür eden Zolan, “Geçmişte gerçekleştirdiğimiz her bir etkinlikte çeşitli güzellikler yaşadık. Sizlerin sözleri ile beş bin yıllık kültürümüzü yaşatmaya çalışıyoruz. Bu işin baş aktörüsünüz. Âşıklık çok özel ve herkesin olamayacağı bir mertebedir. Sadece Türkiye’den değil, diğer kardeş ülkelerimizden de gelen misafirlerimizle etkinliğimizi uluslararası bir boyuta taşıdık. Etkinliğimizin güzel bir şekilde geçeceğine inanıyorum. Sizler bu işin üstadı, sözün erbabı, sazı konuşturanlarsınız” dedi.

İLK ETKİNLİK BU AKŞAM

Denizli 9. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı 21-22 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek. Aşıklar, bu akşam saat 20.00’de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek ilk etkinlikle Denizlililerle buluşacak. 22 Şubat akşamı aynı saatte Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda sahneye çıkacak aşıklar, final gecesinde çalıp söyleyecek.