Aşıklardan Başkan Zolan’a ziyaret – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Aşıklardan Başkan Zolan’a ziyaret

Aşıklardan Başkan Zolan’a ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Kasım 2023 Cuma - 14:33Güncelleme: 3 Kasım 2023 Cuma - 14:33
Aşıklardan Başkan Zolan’a ziyaret

Denizli’de düzenlenen 10. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı’na katılan aşıklar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl 10’ncusunu düzenledikleri Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı’na katılan aşıkları ağırladı. Türk dünyasından ve farklı illerinden gelen 20 aşığın ziyaretine Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr Zekeriya Karadavut, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç Dr Muhammet Avşar da katıldı.

Haberin DevamıReklam
Zolan, ziyarette yaptığı konuşmada, bir geleneğin yaşatılarak gelecek nesillere ulaştırılması için gayret ettiklerini söyledi. Zolan, “O değerlerimize sahip çıkmazsak, çocuklarımız, gençlerimiz başka milletin değerleriyle donanır. Et, kemik bizden olur ama ruhu, zihni farklılaşır. Bizi biz yapan değerleri yaşatmalıyız. Sözünüzle, sazınızla güzelliklerimizi, değerlerimizi bu konuda en etkili aktaran sizlersiniz” dedi.

Denizlili Ozan Nihat ise, Zolan’a teşekkür ederek, “Güzel bir ateş yaktık, çok şükür korlandı. Filiz büyüdü, dallandı. İnşallah meyvesini de verecek Allah razı olsun” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’a hitaben kısa dörtlükler okuyan aşıklar ziyarete ayrı bir renk kattı.

Öte yandan Aşıklar, bu akşam saat 20.00’da Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek final buluşması ile kente veda edecek. Programın ücretsiz olduğu belirtilirken tüm Denizlililerin davetli olduğu kaydedildi.