28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Aşıklar Bayramı’nın ilk gününde ozanlar Denizlililer...

Aşıklar Bayramı’nın ilk gününde ozanlar Denizlililer için söyledi

Haber Merkezi - 22 Şubat 2022 Salı - 12:07 Aşıklar Bayramı’nın ilk gününde ozanlar Denizlililer için söyledi

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Denizli Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı’nın ilk gününde, 20 âşık Denizlililer için çalıp söyledi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Denizli 9.Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda düzenlenen ilk etkinlikle başladı. Programın ilk gününe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda davetli ile birlikte 4’ü Türk dünyasından olmak üzere 20 ozan yer aldı.

İzleyenlerin beğenisini toplayan gecede halk ozanları atışma, koçaklama, doğaçlama şiir, doğaçlama türkü, sözlü ve sazlı güzelleme ve taşlama dallarından örnekler sundu. Ayrıca, âşıkların lebdeğmez (b, f, p, m, v) harflerini söylemeden ağızlarına koydukları kürdanla atışma yaptı.

“ÖZÜMÜZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Haberin DevamıReklam

Etkinliğe katılan herkese teşekkür eden Zolan, Türk kültürüne ve özüne sahip çıkmaya devam ettiklerini söyledi. Zolan, “Bu güzel etkinlik için gelen âşıklarımızın ve misafirlerimizin ayaklarına sağlık. Özümüzle, sözümüzle, gönlümüzle birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bu güzel etkinlik için emek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Zolan, Aşıklar Bayramı’na katılan aşıklara günün anısına plaket takdim etti. Tüm vatandaşların davetli olduğu Denizli 9. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı’nın final gecesi bu akşam (22 Şubat) saat 20.00’da Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda yapılacak.