25.07.2021, Pazar
22 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Arsa Büyükşehir Belediyesi’nden bina odalardan

Arsa Büyükşehir Belediyesi’nden bina odalardan

Haber Merkezi - 25 Mayıs 2018 Cuma - 16:37 Arsa Büyükşehir Belediyesi’nden bina odalardan

Denizli Büyükşehir Belediyesinin, DTO, DSO ve DTB tarafından yaptırılacak ortak hizmet binası için hibe ettiği 7 bin 100 metrekarelik arsanın protokolü imzalandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizli Sanayi Odası (DSO) ve Denizli Ticaret Borsası (DTB) arasında “Hizmet Binası Yapım Protokolü” imzalandı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin 3 odanın yapacağı hizmet binası için hibe ettiği 7 bin 100 metrekarelik arsa için düzenlenen protokol törenine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, DSO Başkanı Müjdat Keçeci ve DTB Başkanı İbrahim Tefenlili katıldı.

Başkan Zolan, imza töreninde yaptığı konuşmada, Denizli’deki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Üç odanın hayata geçireceği ortak kurum binası için Denizli Büyükşehir Belediyesinin arsa temin ettiğini anlatan Başkan Zolan, “Bugün burada güzel bir işi nihayete vardıracağız. Denizlimizdeki o güzel birlik ve beraberliğin nişanesi olarak yeni bir bina inşa edeceksiniz. Allah’ım bir an önce başlamayı ve tamamlamayı nasip etsin inşallah” dedi.

ZOLAN: DENİZLİ’NİN ARTISI BİRLİK VE BERABERLİĞİDİR

Bu projenin ilk fikrini gündeme getiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye teşekkür eden Zolan, şöyle devam etti:

“Denizli’nin en büyük artısı birlik ve beraberliğidir. Kimin elinde ne imkan varsa o imkanı birbirimizi için seferber etmektir. Bugün de oybirliği ile aldığımız meclis kararları çerçevesinde bir araya geldik. Üç odamız Denizlimize, üyelerine beraber hizmet edeceği bir hizmet binasına kavuşacak. Arsa ile ilgili planlama süreçleri bitti, yapı yapılabilir hale geldi. Şimdiden hayırlı olsun. Tüm üyeleriniz bu binalardan, birlik ve beraberlikten en üst seviyede hizmet alsın inşallah. Denizli bugün üreten insanlarımızın sayesinde bugünlere geldi. Bu protokolü canı gönülden arzu ettik. Ben sizleri tebrik ediyorum, hayırlı olur inşallah.”

ERDOĞAN: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

DTO Başkanı Erdoğan ise, projenin Türkiye’ye örnek olacağını ifade ederek, “Denizlimizi ve bizleri onurlandırdınız. Bu modern Türkiye’de ilk ve tekdir. Bu da Sayın Ekonomi Bakanımızın ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Denizlimize, Denizli’nin sivil toplum kuruluşlarına, esnafımıza, üreticimize, imalatçımıza, tüm birimleri kapsayan herkese vermiş olduğunuz destektir. Sivil toplum kuruluşlarının geleceğinin daha ileriye gitmesine, şehrimizin istihdamının artmasına, ihracatının artmasına katkı sağlamanız gerçek anlamda Türkiye’de model olacaktır. Üç odanın bu şekilde bir arada olması ilk kez Denizli’de yer alıyor. Bu da Denizlimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiğini ve bunun devam etme noktasına da şehre katkılarının olduğunu hep birlikte görüyoruz. Şunu da ifade etmemde yarar var, bu bugüne kadar sivil toplum kuruluşlarına yapılmış en büyük katkıdır. Bu anlamda da DTO ve Platform Dönüm Sözcüsü olarak Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Sayın Ekonomi Bakanımıza canı gönülden çok teşekkür ediyorum” diye konuştu